П’ятниця, 22 Листопада

Хвороба Альцгеймера – захворювання мозку, через яке в людини поступово погіршується мислення, когнітивні та логічні здібності. Серед її основних симптомів є розсіяність, постійні провали в пам’яті. Людина повторює одне й те саме кілька разів, забуваючи, що вона це вже говорила, насилу пише чи читає, не сприймає письмову мову.

Але деякі симптоми можуть проявитися за роки до яскравої маніфестації захворювання, і їх іноді важко відрізнити від втоми або просто вікових змін. В Асоціації Альцгеймера попереджають, що треба звертати увагу на поведінку людини за кермом.

«Якщо людина має хворобу Альцгеймера, вона може забувати дорогу до знайомих місць, їй важко прокладати маршрут, – попереджають експерти. — Крім того, у таких людей виникають складності зі сприйняттям кольорів або контрастів, тобто вони можуть, наприклад, плутати кольори світлофора. Ці проблеми важливо не сплутати із віковими змінами зору чи катарактою».

Як кажуть лікарі, багато людей припускають, що зі своїм здоров’ям щось відбувається, але не звертаються до лікарів, тому що не впевнені, чи справді їхні симптоми вказують на можливу деменцію або ж це частина нормального старіння. У результаті вони можуть місяцями приховувати свої побоювання та втрачають дорогоцінний час.

До речі, зазвичай ознаки недоумства проявляються в такому порядку

  • Втрата пам’яті. Йдеться про різкі зміни, коли людина, яка завжди була, наприклад, здатна до навчання, а зараз не може запам’ятати навіть два рядки вірша.
  • Сплутаність свідомості. Основні прояви – дезорієнтація у часі та просторі, неможливість згадати попередні події, розгубленість.
  • Порушення сну. Це варто обговорити з лікарем, особливо якщо режим сну надовго збивається і ніяк не відновлюється.
  • Галюцинації. Лікарі попереджають, що за недоумства люди можуть бачити те, чого немає насправді.
  • Втрата здатності розуміти жарти та гумор. Зміна почуття гумору може бути тривожним симптомом.
Exit mobile version