Виявляється, навіть звичайнісінькі шкарпетки не можна прати в машині абияк. Найкраще завантажити їх у спеціальний мішок – це єдиний спосіб після прання дістати рівно стільки панчіх, скільки завантажили. Яким ще правилам потрібно слідувати під час прання.
1. Терти плями
Не потрібно терти плями, намагаючись вивести їх із тканини. Ця процедура призводить до швидкого зносу та псує речі. Краще змити пляму, поки вона свіжа, а обробляти її потрібно у напрямку від країв до центру.
2. Прання чи хімчистка
Уважно вивчайте інформацію на ярлику. Іноді може бути виключено не тільки машинне, а й ручне прання. Зазвичай до хімчистки відносять вироби зі шкіри, замші, частково шовку, а також піджаки та пальта.
3. Пральний порошок
Його не повинно бути багато, інакше виполоскати залишки повністю не вийде, що не найкраще позначається і на експлуатації самої побутової техніки. Однак якщо вода жорстка, то миючих засобів може знадобитися більше.
4. Замки та блискавки
Блискавки потрібно застібати до кінця, інакше можна зіпсувати одяг. Не варто ризикувати та прати разом речі на замках та делікатні тканини.
5. Ґудзики
А ось гудзики якраз навпаки, треба розстібати. Інакше вони можуть відірватись або розтягнути петлі.
6. Черговість завантаження
Є думка, що якщо шкарпетки завантажувати в барабан насамперед, то вони не загубляться в іншому одязі. Насправді для дрібних предметів потрібно купити мішок для прання, і тоді нічого не загубиться.
7. Встановлення техніки
Може здатися, що якщо машинка вібрує при віджиму, то нічого не зміниш. Чим сильніша вібрація, тим менший термін експлуатації техніки. Потрібно виставити машинку рівно, використовуючи ніжки, що регулюються по висоті, або спеціальні гумові підкладки.
8. Перерва між пранням
Вважається, що не варто чекати дуже довго, тому що за цей час можуть охолонути нагрівальні елементи, що призведе до витрати електроенергії. Але майстри рекомендують дати техніці трохи постояти між пранням. Тож єдиної думки немає.
9. Налаштування та інструкції
Інструкцію створили якраз для досвідчених людей, які покладаються на думку професіоналів, а не свої навички. Це стосується рекомендацій щодо завантаження, чищення, вибору програм та інше.
10. Сушарка
Цю техніку потрібно періодично чистити від ниток та ворсу. Безтурботність може спричинити спалах. Якщо на тому самому режимі однакова кількість речей починає сохнути довше, є привід насторожитися.