Ви готуєте смачні страви: смажену рибу, креветки, броколі або цвітну капусту, але ваші близькі не можуть зайти на кухню, не зморщивши носа. Вам прикро, адже ви просто намагалися зробити для всіх смачну вечерю. Не засмучуйтеся через такі дрібниці, щоб усунути проблему, у нас є пара відмінних порад.
Оптимальний спосіб – провітрити
Найпростіший спосіб позбутися сторонніх запахів – це провітрити приміщення, відкривши вікна навстіж, але плита або духова шафа не завжди розташовані поруч із вікном, а на вулиці буває дуже холодно. Навіть витяжка, що працює, часто неефективна, але завжди є підручні засоби.
Пляшка або миска з оцтом
Радимо завжди тримати оцет у будинку, у нього величезна кількість корисних застосувань, та усунення запаху – одне з них. Ви можете налити оцет у пляшку з розпилювачем або просто тримати миску з оцтом біля плити. Оцтова кислота нейтралізує запах, а отже, легко впорається з небажаними запахами їжі, які розносяться по всій квартирі в той час, як ви готуєте. Деякі господині розбавляють оцет із водою і після приготування їжі розпорошують розчин у кімнаті чи кухні.
Якщо запах їдкий та неприємний, можна закип’ятити оцет у невеликій каструлі та залишити на деякий час на плиті. Достатньо змішати 3 столові ложки оцту в літрі води та прокип’ятити воду протягом декількох хвилин. Пара поширитися по кухні і через деякий час почне діяти. Ще один варіант – налити оцет у миску і залишити біля плити, поки ви готуєте. Оцет почне діяти до того, як у приміщенні пошириться пара разом із запахами від приготовленої їжі.
Якщо ж залишити миску на ніч, будь-який запах повністю зникне, не встигнувши вбратися в текстиль або меблеву оббивку. Особливо рекомендуємо використовувати цей спосіб тим, у кого кухня поєднана з вітальнею, де стоять м’які меблі.
Цитрусові
Ще один спосіб нейтралізувати неприємний запах – ефірна олія цитрусових. Розчин можна зробити самостійно, додавши в пляшку з розпилювачем кілька крапель ефірної олії лимона чи апельсина. А якщо смажили весь вечір млинці або щось випадково підгоріло, увімкніть витяжку, відкрийте вікна і поставте на плиту сотейник з киплячою водою, додавши в нього кілька часточок лимона.
Харчова сода
Коли неприємний запах з’являється в холодильнику, немає нічого кращого за звичайну соду. Її можна весь час тримати на одній із поличок холодильника в широкому блюдці або піалі або залишати на ніч у разі неприємних запахів.
Кориця та ваніль
Іноді запахи вбираються у тканину. В цьому випадку кухонні рушники, скатертина або чохли від диванних подушок краще відразу відправляти в пральну машину. Якщо ж запах увібрався в килими або килимове покриття, можна обробити їх корицею. Змішайте невелику кількість меленої кориці з харчовою содою, посипте сумішшю килим або покриття і залиште на 5-7 хвилин. Потім пропилососьте, як завжди. У такий же спосіб можна обробити і оббивку м’яких меблів. Також кілька крапель ванільного екстракту можна нанести на фільтр пилососа, що замінюється, і тоді під час роботи пилососа по кімнаті пошириться приємний аромат.