- Ви точно знайдете свій сукулент
Тільки уявіть: одна назва поєднує цілий букет різних рослин. Єдине, що у них спільного, здатність деякий час обходитися без води.
Найвідоміші сукуленти – це кактуси. Ви можете вибрати класичну ребуцію або ехінокактус, тефрокактус артикулятус з «паперовими» колючками, пухнастий еспостоа або інший вид. Не поступається їм за популярністю крассула. Деякі види цієї рослини навіть прозвали грошовим деревом за схоже на монетки листя.
Ще один популярний сукулент, який дивує своєю різноманітністю видів, – каланхое. Інші незвичайні представники сукулентів – літопс. Їх ще називають живим камінням. Вони дуже невеликого розміру, але виглядають досить ефектно, особливо в композиціях.
- Ви зможете милуватися цвітінням
Деякі сукуленти відрізняються дивовижно красивими квітками. Наприклад, прості у догляді та мініатюрні кактуси-мамілярії. Колірна гама різноманітна та залежить від виду.
Великі одиночні квітки фаукарії досягають 5 сантиметрів у діаметрі. Виразні і листя з тонкими виростами, що нагадують хижий оскал.
Красиво цвіте і еоніум. А його листя, яке зібране в розетки на верхівках пагонів, виглядає не менш ефектно, ніж квітки.
- Ви легко знайдете місце, де поставити сукулент
Для мініатюрного кактуса в горщику підійде будь-яке підвіконня або робочий стіл, головне, щоб було достатньо світла. Найкраще колючі вихованці почуваються на східних, західних та південних вікнах. А від нестачі світла вони витягуються.
Каланхое, крассула, алое, седум, ехеверія теж віддають перевагу яскравому світлу. Ставити їх краще на підвіконня або на полиці та стелажі поруч із вікнами.
А ось сансевієрія комфортно почувається навіть при легкому затіненні. Її можна поставити неподалік вікна або в глиб кімнати. Але сильне затемнення для рослини небажане. Через це листя згодом втратить свій колір, але при зміні місця сансевієрія поступово відновиться. Також у тінь небажано ставити види з яскравими смужками на листі – вони можуть поблиснути.
- Ви точно впораєтеся з доглядом
Усі сукуленти мають одну спільну рису: зберігають вологу у своїх стеблах чи листі. Тому вони легко переносять посуху у природі. Отже, і вдома їм не потрібні щоденні водні процедури. Таких зелених тварин можна спокійно залишити без нагляду на кілька днів. Вони не зав’януть і не загинуть.
Але зовсім без вологи теж не обійтись. Графік потрібно підбирати індивідуально кожної рослини. Наприклад, кактуси з літа до осені поливайте приблизно раз на тиждень. У спеку інтервал краще скоротити, а в негоду — збільшити. Рослина, яка зимує у прохолоді, можна не поливати. При звичайній кімнатній температурі з лютого по березень напуваєте колючого вихованця раз на пару тижнів або трохи рідше.
Є й одне загальне правило. Поливайте сукуленти тільки фільтрованою, кип’яченою або водою, що відстояла день-два. Її температура повинна бути на пару градусів вище за кімнатну, занадто холодна або гаряча нашкодить кореневій системі.
Наливайте воду в піддон або зверху в горщик. На самі рослини намагайтеся не потрапляти. Зайву вологу видаляйте з піддону. Давайте землі просохнути між поливами і не творіть болото. Надлишок води для сукулентів небезпечніший, ніж пропускання поливу.
- Ви почуватиметеся значно краще
Сукуленти не тільки красиві, але й корисні рослини. Вони очищають повітря. Як показали
дослідження, сансевієрія та алое віра відмінно справляються з цим завданням. Вони здатні видаляти до 87% летких органічних сполук, наприклад, формальдегід і бензол. А кактуси навіть уночі виділяють кисень на відміну більшості інших рослин. Так що вони чудово підходять для спальні.
І ще один бонус для любителів сукулентів. Вчені
з’ясували, що присутність рослин у кімнаті чи робочому столі робить людей уважніше і допомагає концентруватися. А ще зелені вихованці знижують рівень стресу, і ми стаємо щасливішими.