У замкнутому просторі сторонні запахи утворюються особливо швидко. Вони циркулюють між полицями холодильника, глибоко вбираючись у пластик та гумові деталі. Тому навіть найчистіший холодильник не завжди пахне свіжістю. «Душок» можна придбати в комплекті навіть із зовсім новою побутовою технікою. При цьому чим довше ви відкладаєте боротьбу з цією проблемою, тим стійкішими стають неприємні запахи. А найголовніше – вони можуть змінити смак страв.
Насамперед перекладіть всі продукти в ємність з льодом або термосумку і відключіть холодильник від електроживлення. Якщо потрібно, розморозьте його. Після цього ретельно промийте внутрішні поверхні, стінки і ущільнювачі дверей спеціальним складом, що чистить, простим мильним розчином або рідким засобом для миття посуду. Так ви очистите побутовий пристрій від видимих забруднень і підготуєте його до подальшої обробки.
Як позбутися неприємного запаху в холодильнику:
- Оцет
- Нашатир
- Адсорбенти
- Очищувачі
- Профілактика
1.Приготуйте розчин оцту
Якщо після чищення холодильника неприємні аромати не пішли, приготуйте оцтовий розчин. Важливо, щоб він не був концентрованим: кислота може пошкодити емаль і пластик побутової техніки. Достатньо розвести одну ложку столового оцту в склянці води. Змочіть в отриманому розчині будь-яку м’яку ганчірочку і ретельно протріть всі стінки, піддон та ущільнювачі. Після цього відчиніть дверцята і залиште холодильник на кілька годин для провітрювання. Замість оцтового розчину для нейтралізації запаху підійде лимонний сік. Змочіть у ньому чисту серветку та обробіть поверхні.
Лимон, що залишився, можна нарізати часточками, перекласти на блюдце і залишити в холодильнику на два-три дні. Особливо ефективно цитрусовий сік справляється з різким запахом риби та часнику.
2. Протріть полиці нашатирем
Альтернативний засіб – нашатирний спирт. Він не залишає розлучень, ефективно розчиняє жир та змиває мікроби.
Нашатирь допомагає у найважчих випадках, коли холодильник вже оброблений оцтовим розчином, але сторонній запах залишився. Крім того, цей спосіб добре знищує різкий технічний запах у новому холодильнику, а також дозволяє швидко позбутися плісняви та грибка. Змішайте пару крапель спирту в одній склянці води, змочіть ганчірочку або серветку і ретельно протріть полиці та ящики холодильника. Обов’язково просушіть пластмасу чистим рушником і залиште холодильник відкритим мінімум на ніч, краще на добу. Працюючи з нашатирним спиртом, важливо дотримуватися запобіжних заходів. Заздалегідь подбайте про щільну медичну маску та гумові рукавички.
3. Використовуйте «бабусин метод»
Якщо запах не надто сильний, його легко усунути за допомогою перевірених дешевих адсорбентів, які можна знайти у будь-якому будинку. Житній хліб, сирі рисові зерна, харчова сода та активоване вугілля відомі здатністю добре поглинати неприємні аромати та перешкоджати їх поширенню. Спробуйте поставити у холодильник відкриту упаковку харчової соди або блюдце з товченими таблетками активованого вугілля. Інший варіант – розкласти на кожній полиці по скибочці чорного хліба. Чим більший обсяг холодильника, тим більше буде потрібно адсорбентів. Хорошу поглинаючу здатність мають також часточки яблука, мелена кава, цибуля і деякі пряні трави — наприклад, базилік, естрагон і чебрець. Не забувайте міняти натуральні сорбенти раз на кілька днів.
4. Спробуйте сучасні очищувачі
Знищити запах можна за допомогою спеціальних сучасних засобів для чищення для холодильників, які продаються в господарських магазинах. Це можуть бути іонізатори-освіжувачі, вологі серветки, спреї чи готові компактні коробочки з поглиначами. Наприклад, пластикові яйця-індикатори, сорбенти на липкій стрічці, гранули або гелі кулі, яких вистачає на кілька місяців. Використовуйте їх відповідно до інструкції на упаковці.
Такі синтетичні засоби ефективно поглинають навіть стійкі запахи, але до їх складу входять різні екстракти та хімічні добавки, які можуть осідати на харчових продуктах. До того ж в основі багатьох магазинних знищувачів запаху зазвичай міститься все те ж таки активоване вугілля або матеріал, просочений вугільним розчином.
5. Подбайте про профілактику
Неприємний запах завжди легше запобігти, ніж знищити. Для цього не забувайте регулярно проводити ревізію холодильника та своєчасно викидати зіпсовані продукти, а будь-які забруднення та патьоки витирати до того, як вони засохли. Обов’язково прочищайте дренажний отвір, який часто забивається. Оптимальна періодичність гігієнічного прибирання холодильника – раз на тиждень. Продукти з різким ароматом та готову їжу краще зберігати у герметичних контейнерах. Замінити пластикову тару можна сучасними екологічними контейнерами зі скла, бамбука, силікону чи нержавіючої сталі. Якщо ви часто ставите на полиці гарячий посуд – відмовтеся від цієї звички. Зміна температурного режиму не тільки шкодить компресору холодильника, а й запускає процес псування продуктів.
На замітку
За словами мікробіологів, холодильник — одне з найбрудніших місць у квартирі. Дослідники підрахували: на кожному квадратному метрі тут мешкає близько 7,85 тис. бактерій Серед них зустрічаються зокрема небезпечні листерія, сальмонела та кишкова паличка. Саме тому чищення приладу необхідно приділяти особливу увагу. Позбутися неприємних запахів і убезпечити себе від хвороб, що викликаються мікроскопічними організмами, допоможе регулярне гігієнічне прибирання. Намагайтеся проводити її не рідше ніж раз на місяць. Окремої обробки потребує гумовий ущільнювач — його складки створено найбільш сприятливі умови для життя бактерій.
Чистити «гармошку» дуже зручно за допомогою ватних паличок. Особливо важливо підтримувати чистоту в холодильнику в літній сезон: що вища температура навколишнього середовища — то швидше розмножуються мікроби. Після збирання не забудьте ще раз протерти поверхні звичайною водою і витерти насухо.