Оцет творить справжні дива під час прибирання. Може вивести вапняний наліт, впорається із запахами та продезінфікує різні поверхні. Але є матеріали, які після контакту з кислотою можуть пошкодитись. Це стосується покриттів із натурального каменю і не тільки. Розкажемо докладніше.
1. Натуральний камінь
Мармур та інші зразки після контакту з оцтом втрачають блиск, рівномірне забарвлення і взагалі псуються. Тому від кислот їх слід берегти.
2. Ламінат та паркет
Колір цих покриттів після обробки оцтом може злиняти. Це правило поширюється на всі поліровані поверхні. Через контакт з кислотою поліроль блякне, втрачає глянець.
3. Шви на плитці
Якщо їх зашпаровували силіконом, то оцет для чищення та миття плитки краще не використовувати. Застиглий силікон після цього втрачає свою еластичність, висихає, може потріскатися та висипатися.
4. Пральна машина
Не так все гладко, як кажуть господарки. Кислота згубно позначається на мідних та гумових деталях, що може спричинити протікання.
5. Посудомийна машина
Те саме стосується й обробки гумових ущільнювачів посудомийки. Набагато безпечніше діє лимонна кислота.
6. Алюмінієвий посуд
Алюміній не прощає контакту із кислотою. Це стосується не лише посуду, а й будь-яких декоративних елементів. Після обробки можуть з’явитися плями на металевій поверхні. Краще чистити харчовою содою.