Дачники дуже люблять експериментувати з добривами, і навіть навесні, коли можна сміливо вносити мінеральні добавки, не побоюючись за якість урожаю, багато хто прагне внести щось таке собі.
Бур’яновий настій
Зібравши перший «урожай» бур’янів (без коріння), подрібніть і залийте водою. Дайте настоятися майбутньому добриву сім днів у темряві. Потім перемішайте та розбавте водою 1:5. Готовий склад використовують для поливу малини.
Дріжджі
Схоже, що у дачників без дріжджів взагалі нічого не клеїться. Садівникам пропонують розчинити один пакетик сухих дріжджів у відрі води. Потім додати 3 столові ложки цукру і почекати кілька годин. Коли завершиться бродіння, розбавте підживлення водою 1:5. Використовується для поливу.
Коров’як
Цей засіб ні в кого сумніву не викликає. Використовується як настій. Концентрат розбавляють 1:10. Під один кущ виливають 1 літр готового засобу.
Пташиний послід
З тим самим успіхом використовується пташиний послід, але із застереженням «обережно, можна спалити коріння». Послід розводять водою 1:20. Витрата та сама.
Деревна зола
Вноситься у сухому вигляді або у вигляді настою. Для приготування 600 г золи розчиняють у 10 літрах води та настоюють добу. Використовують для поливу із розрахунку 2 літри на один кущ.