Усі плодові культури потрібно обов’язково підживлювати на зиму, інакше наступного сезону врожай буде значно гіршим. Це стосується і винограду. Але з цією малознайомою культурою ще багато хто має розібратися.
Можна використовувати мінеральні та органічні добавки.
Мінеральні
І тут процедура досить проста. Важливо лише підібрати необхідне підживлення. Відразу слід виключити азот.
- Калій допоможе винограду перезимувати без проблем, від чого залежатиме врожай наступного року. Рекомендується використовувати сульфат калію (не містить хлору). Трохи менше калію в калійній солі та калімагнезії. Можна поєднувати з фосфорними підживленнями.
- Можна внести простий суперфосфат, а якщо ґрунт кислий, то потрібно додати крейду або вапняк. Також використовується подвійний суперфосфат, фосфоритне борошно.
- Куди простіше внести комплексні добрива, які міститимуть інші необхідні добавки, як цинк і мідь. Це може бути нітрофоска, нітроамофоска або спеціалізовані осінні добрива.
Органічні речовини
1. Починати можна з деревної золи, в якій немає азоту, але є фосфор, кальцій, калій та магній.
Якщо використовувати золу хвойних порід, то в ній буде більше фосфору, а в листяних породах дерев більше калію. Можна використовувати настій – 300 г золи на 10 л води та дати настоятися тиждень. Витрата 5 літрів на кущ.
2. Компост вносять разом із торфом під кущ шаром від 5 см, а потім укривають ґрунтом.
3. Коров’як містить калій, фосфор та азот. Але гній потрібно розбавити водою (1:4), дати настоятися та внести від 7 до 10 літрів на один метр квадратного ґрунту.