До складу багатьох добрив входить такий елемент, як зола. Цей компонент є в господарстві завжди, що дуже зручно. Проте далеко не всі знають, що для корисних цілей підходить не будь-яка зола. Сьогодні я розповім вам про те, як правильно використовувати золу, щоб досягти максимального ефекту.
Для наочності розберемо 3 найпоширеніші міфи.
Комбінація золи та мінеральних добрив
Не знаю, хто вигадує подібні рецепти, але це точно можна сміливо ставити під сумнів. Шляхом комбінації цих інгредієнтів ви навряд чи досягнете потрібних результатів, і більше того, великий ризик завдати шкоди рослинам.
Справа в тому, що, компонуючи золу та мінеральні добрива, ви викликаєте певну реакцію, що провокує виділення аміаку, а він, у свою чергу, впливає на склад ґрунту та знижує кількість необхідного азоту.
Пам’ятайте, що зола погано поєднується з аміачною селітрою, сульфатом амонію та амофоскою.
Також важливо пам’ятати, що її не слід змішувати з добривами, які містять фосфор. Зола сама по собі містить цей елемент у великому відсотку, рослини може вразити хлороз. Поєднання золи з суперфосфатом і зовсім згубно для ґрунту.
Чим більше тим краще
Ще дурніше твердження.
Багато дачників чомусь вважають, що якщо зола настільки потрібна ґрунту, його можна буквально загодувати цим добривом. Це докорінно неправильно. Навіть до такої простої справи слід підходити грамотно. Чому так? Все просто.
Зола сприяє зменшенню рівня кислотності ґрунту, а такі умови підійдуть не для всіх рослин.
Зола, наприклад, не підходить для полуниці, калини, кавуна, щавлю, ревеню, деяких різновидів квітів (троянди, лілії, гортензії), тому що вони страждають у лужному ґрунті. В інших ситуаціях її слід використовувати розумно.
Зола вся однакова
Насправді, зола різна. Та, що залишається після спалювання деревини, утилізації сміття чи вугілля з мангалу, не підходить на роль добрива. Зола, отримана при спалюванні деревини, може містити масу токсинів, які нікуди не випаруються, якщо, наприклад ви спалювали старі пофарбовані дошки.
Зола від сміття також шкідлива та насичена шкідливими компонентами хімічного походження, які в принципі не можуть принести жодної користі ні рослинам, ні ґрунту.
Щодо вугілля, то для розпалювання вогню зазвичай використовуються спеціальні засоби, які теж мають небезпечний склад.
Думаєте, якщо використати золу, отриману при спалюванні старої преси, нічого страшного не станеться? А ось і ні! Друкарська фарба не несе в собі жодної цінності.
Тож яку ж золу використовувати, щоб не нашкодити, а навпаки, принести користь мешканцям ділянки? Для цих цілей підійдуть сухі гілки та дрова. У такій золі буде багато життєво важливих мікроелементів.