Місячний календар городника з 13 по 19 листопада: важливі дати

У листопаді у дачників ще дуже багато роботи, адже потрібно встигнути підготувати ділянку та багаторічні рослини до зими. Крім того, у другій половині місяця садять холодостійкі овочеві культури.

Пропонуємо до вашої уваги місячний календар городника на 13-19 листопада, який підкаже найбільш сприятливі дні для робіт на ділянці.

13 листопада

Молодий місяць. Активні роботи в саду та городі не рекомендуються. 

Можна зайнятися заготівлею та укоріненням посадкового матеріалу, поливати рослини під корінь. У саду можна садити і пересаджувати дерева та чагарники.

14 листопада

Рекомендується зайнятися підзимовою посадкою холодостійких культур, посадкою та пересадкою дерев та чагарників, внесенням мінеральних добрив, щепленням та перещепленням рослин, обробкою ґрунту. Полив має бути прикореневим.

Видалення та вкорочування пагонів дерев та чагарників не рекомендовано.

15 листопада

День сприятливий для садово-городніх робіт. Рекомендовані посадка та пересадка чагарників та дерев, підзимовий посів холодостійких культур, сортування насіння, рясний полив та обробка рослин від шкідників та хвороб, прищипка, щеплення, обрізування, заготівля живців.

Також можна садити багаторічники, які зимують у відкритому ґрунті, заготовляти коріння лікарських рослин. Окулювання не рекомендоване.

16 листопада

Сприятливий день. Можна садити підзимові та багаторічні рослини, що зимують у відкритому ґрунті, обробляти ґрунт, поливати рослини, вносити мінеральні добрива.

Крім того, рекомендовано збирання плодів та заготівля коренів лікарських рослин. Окулювання не рекомендоване.

17 листопада

Рекомендується садити, пересаджувати та поливати рослини, заготовляти ґрунт для розсади, вносити підгодовування.

Також можна зайнятися збиранням врожаю, що залишився, і заготівлею насіння, квіток і плодів лікарських рослин. Обрізання рослин не рекомендоване.

18 листопада

Сприятливий день. Дозволено посадку та пересадку рослин, пасинкування, прищипування та обрізування рослин, заготівлю ґрунту для розсади, збирання врожаю коренеплодів та холодостійких культур.

Займатися пересадкою та обрізанням плодових дерев та чагарників не рекомендується.

19 листопада

Теж сприятливий день. Можна садити холодостійкі культури, заготовляти ґрунт для розсади, вносити мінеральні добрива, прищеплювати, пікірувати, обрізати та поливати рослини, збирати врожай.

Обрізування та пікірування плодових дерев не рекомендовано.

Вас також зацікавить

Популярне