Названі запахи у домі, які ігнорувати – небезпечно

У деяких квартирах можуть виникнути неприємні запахи. Не варто намагатися замаскувати їх за допомогою освіжувача повітря, оскільки багато ароматів є небезпечним для вашого здоров’я. Розглянемо їхній перелік докладніше.

Запах цвілі

Затхлий запах нагадує про магазин уживаної продукції або про нафталін. Якщо ви відчуваєте його у своїй квартирі, варто терміново зайнятися його усуненням. Зазвичай запах цвілі з’являється у тих місцях, де панує підвищений рівень вологості. Грибок там швидко розвивається, активно займає новий простір. Спори можуть спричинити розвиток захворювань легень, і навіть вони провокують напади астми.

Запах гару

Він нагадує печиво, яке підгоріло в духовці. Якщо ви не готуєте випічку, запах говорить про те, що сталося щось серйозне. Зазвичай його поява пов’язана з деформаціями електричної проводки. Замикання не відразу супроводжується димом, тож виявити джерело проблеми буде складно. Потрібно перевірити всі розетки, а також обладнання, що функціонує.

Якщо вам не вдалося знайти джерело запаху, терміново відключіть рубильник і наберіть номер електрика.

Запах тухлих яєць

Зазвичай він з’являється в туалеті або у ванній кімнаті. Якщо неприємний запах каналізації не зник навіть після генерального прибирання, варто знайти його причину. Професіонали виділяють такі поширені моменти:

  • гідрозатвор пересох: проблема пов’язана з тривалим простоєм унітазу або ванної;
  • стічні труби: запах з’явиться, якщо на них присутні тріщини або ви не встановили заглушки.

Утворений у колекторах біологічний газ шкодить людині. До його складу входять речовини, які є вибухонебезпечними. Якщо в приміщенні накопичиться велика кількість газу, ви можете зіткнутися з різноманітними руйнівними наслідками. Зателефонуйте до керуючої організації, щоб із проблемою розібралися справжні професіонали своєї справи.

Запах аміаку

Його дуже часто плутають із мітками, які залишають кішки. Але якщо ви не заводили вихованця, але встановили кондиціонер, душок може свідчити про протікання фреону. Якщо газу занадто багато, людина зіткнеться з головним болем та сильною нудотою. До того ж нерідко виникають галюцинації. Викличте майстра, який перевірить фреон та виправить проблему у разі її виявлення.

Запах застарілого поту

Причина також полягає у системі кондиціювання. Швидше за все, запах застарілого поту викликаний забрудненням сіток, що фільтрують. Коли обладнання функціонує, грати покриваються брудом та пилом, а також патогенними мікроорганізмами. Ви можете очистити фільтр кондиціонера або встановити нову деталь.

Запах брудного собаки

Такий аромат викликає асоціації з мокрим вихованцем. Але якщо ваш собака чистий, ви його не купали, або ж у вас немає улюбленців, то неприємний запах говорить про наявність у споруді щурів. Пам’ятайте, що гризуни є рознощиками дуже небезпечних інфекцій. Краще звернутися за допомогою до фахівців, які позбавлять вас непроханих гостей.

Запах газу

Природний газ відрізняється відсутністю будь-якого аромату. Але якщо ви відчуваєте дивний запах біля плити або бойлера, терміново перекрийте газовий кран. Потрібно набрати номер аварійної служби, а поки чекатимете на фахівців, відключіть усі електричні прилади і відкрийте вікна. Велика кількість газу в приміщенні може спричинити масштабний вибух навіть від маленької іскорки.

Вас також зацікавить

Популярне