Коли ви хочете, щоб ваші продукти якнайдовше залишалися свіжими, ви відправляєте їх прямо в холодильник, вірно? Однак це не ідеальне місце для зберігання всіх продуктів, так як деяким видам фруктів та овочів зовсім не подобається прохолодний клімат, і вони почуваються набагато краще за кімнатної температури.
У цій статті ми розповімо вам, яким продуктам не місце у холодильнику.
Мед
Мед ідеальний з гарячим молоком, сніданком, десертом або використанням у випічці. Однак категорично забороняється зберігати його в холодильнику, інакше він стане дуже твердим та втратить свій чудовий аромат.
Краще зберігати мед за кімнатної температури, далеко від прямих сонячних променів і в герметичному контейнері, тому що так цей продукт бджільництва почувається найбільш комфортно. До речі, особливо довго мед може зберігатися у погребі чи підвалі, або за температури 15 градусів Цельсія.
Також важливо, щоб цей продукт зберігався подалі від сторонніх запахів, оскільки мед має властивість швидко вбирати сторонні аромати. Ви, як і раніше, можете без вагань споживати мед, що закристалізувався або затвердів. Це природна реакція, коли він стоїть довгий час.
Оливкова олія
Купувати великі пляшки оливкової олії, якщо ви витрачаєте її у малих кількостях, не варто. Олія має найсуворішу заборону на зберігання в холодильнику, так як вона швидко стає прогірклою, твердне і втрачає свої смакові якості.
Також може статися так, що оливкова олія, що знаходиться в холодильнику, помутніє і почне розшаровуватися. Проте вона, як і раніше, залишається їстівною, а помутніння зникає при нагріванні пляшки.
Однак у разі зберігання за кімнатної температури олія розкриває весь свій аромат і має особливо приємний смак.
Зберігати її найкраще не лише при кімнатній температурі, а й у добре захищеному від світла місці, наприклад, у темних скляних пляшках чи каністрах. Як альтернатива, якщо ви використовуєте досить велику кількість оливкової олії, ви можете купити її у великій каністрі і при необхідності для зручності переливати в невеликі темні пляшечки.
Цибуля та часник
Цибуля з часником також входять до числа продуктів, які не повинні зберігатися в холодильнику. Тому що від холоду ароматні овочі швидше гниють та втрачають свій насичений смак. Зберігати їх краще у прохолодному, темному та сухому місці.
Крім того, цибулю не можна зберігати в целофанових пакетах, тому що в них вона запітніє і почне гнити. Також слід уникати надто світлого оточення, від цього вона почне швидше проростати. Що стосується часнику, краще зберігати його в керамічному контейнері з кришкою. Але паперовий пакет теж підійде.
Хліб
Не кладіть хліб у холодильник, тому що в холоді він стає твердим та втрачає свій аромат. Він черствіє в холодильнику через ретроградацію, коли молекули крохмалю в хлібі втрачають воду, внаслідок чого стає липким і несмачним. Однак найкраще зберігати свіжий хліб у горщику з неглазурованої кераміки або глини за кімнатної температури близько 18 градусів за Цельсієм.
Якщо ви купили занадто багато хліба, ви можете запакувати його, нарізаний на скибочки, в пакет, герметично закрити і заморозити. У момент, коли вам буде потрібний хліб, ви можете отримати бажану кількість скибочок, а потім запекти їх у духовці або тостері.
Авокадо
Зелену м’якуш авокадо можна їсти як самостійну страву, так і приготувати з неї ароматний соус гуакамоле. Однак незрілі авокадо в жодному разі не слід зберігати в холодильнику, тому що низькі температури переривають процес дозрівання та зменшують їхній аромат. Зберігати авокадо краще за кімнатної температури.
Помідори
Помідори також є продуктами, яким не місце у холодильнику. При температурі від 12 до 16 градусів за Цельсієм вони особливо довго зберігають аромат. У той час як дуже низька температура впливає на смак, висока прискорює процес гниття помідорів. Світло також відіграє роль при зберіганні помідорів. Вони більше люблять тінь та вищу вологість. Сонячне світло, з іншого боку, сприяє дозріванню, тому вони можуть швидко стати перезрілими.
Картопля
Більшість кухарів-аматорів зберігають картоплю у підвалі або коморі. І вірно! У прохолодному кліматі (від 4 до 15 градусів за Цельсієм) у сухому, захищеному від світла місці картопля довше залишається свіжою. Заборона на зберігання в холодильнику досить важлива, тому що при сильному охолодженні овочі стають борошнистими, а крохмаль перетворюється на цукор.
Також бажано після покупки перекласти картоплю в полотняний мішок. Якщо ви зберігаєте її в коморі або в подібному місці, накрийте картоплю папером. Це запобігатиме передчасному зморщуванню та їх позелененню.
Манго
Незрілі манго також входять до числа продуктів, яким не місце в холодильнику, оскільки низькі температури значно уповільнюють процес дозрівання. Це також збільшує ймовірність того, що цей фрукт зіпсується в холодильнику.
Натомість зберігайте незрілі манго за кімнатної температури разом з іншими фруктами, такими як яблука та банани.
Прискорити процес дозрівання можна також помістивши манго у паперовий пакет зі стиглим яблуком.
З іншого боку, якщо ваш фрукт вже дозрів, але ви поки що не хочете його їсти, рекомендується його заморозити. Для цього видаліть шкірку та серцевину манго та заморозьте, нарізавши невеликими шматочками.