До новорічних свят багато хто намагається купити саме натуральну ялинку. Це і данина традиціям, і сила спогадів. До того ж хвойний запах, який наповнює квартиру впереміш з мандаринами, робить атмосферу свята неповторною та по-справжньому новорічною.
Розберемося, чи потрібно купувати ялинку перед самим святом, щоб вона не обсипалася за тиждень, чи є якісь секрети.
Коли купувати ялинку
Вважається, що по натуральну ялинку на ярмарок потрібно вирушати не раніше ніж за тиждень до свята. У цьому випадку можна бути впевненим, що ялинка простоїть щонайменше до кінця новорічних свят та шкільних канікул. Голки при цьому не посипляться і хвоя не облисіє.
Як вибрати дерево
- Зверніть увагу на колір голок – він має бути насиченим зеленим. Внести корективи може сорт – блакитна ялина, наприклад. А рудих чи жовтих ялинок не буває – швидше за все дерево почало сохнути.
- Стовбур повинен залишатися смолистим і покритий голками. Якщо це так, то дерево свіже. Товщина стовбура повинна бути 5-6 см, якщо тонше – дерево хворіло та/або хворіє, а отже, довго не протримається. Якщо на місці зрізу з’явилася темна облямівка, то дерево було зрізане давно.
- Щоб визначити свіжість на запах, потрібно розтерти 1-2 голки у долонях. Якщо запаху немає, то дерево можна не купувати. Звичайно ж, крона має бути густою, а гілки пружними і спрямовані нагору.
Як доглядати
По-перше, після того, як ялинку внесуть у будинок, її не потрібно відразу ж поставити на хрестовину і вішати гірлянди з іграшками. Дерево потрібно витримати в помірній прохолоді для акліматизації. Підійде засклений балкон, прохолодна комора або майданчик у під’їзді. Через перепад температур голки можуть почати сипатися першого ж дня.
По-друге, краще ставити ялинку не по-старому, а в ємність з вологим піском або іншим пухким матеріалом, що утримує воду. Щодня ялинку потрібно зрошувати з пульверизатора.
По-третє, навіть спиляне дерево потребує підгодівлі. Підійде тепла вода з оцтом або лимонною кислотою (0,5 ч. л.), холодна вода з цукром (2 ст. л.) або сіллю (щіпка) та 2 таблетки аспірину або водний розчин гліцерину. Суміші додають у ємність, де стоятиме ялинка.
Де поставити
Місце у квартирі чи в будинку також визначає термін, як довго стоятиме ялинка. Бажано ставити далеко від опалювальних приладів. Що стосується прикрас, то гірлянди краще брати світлодіодні, вони не так сильно нагріваються, що позначається також на стані хвої.