Дорогий ніж, виконаний зі сталі високого рівня якості – це не привід для того, щоб ним користуватися бездумно. Кожна людина може зробити помилки, які призведуть до того, що ніж доведеться відправити у відро для сміття. Розберемося з неприпустимими моментами у процесі експлуатації інструменту.
Неправильне заточування
В наш час в інтернеті є чимало порад, які стосуються того, як заточити ріжучі інструменти. Деякі люди примудряються користуватися дном чашки або фольгою. Користуватися такими «лайфхаками» не потрібно, оскільки вони псують крайку. На практиці застосовуються точильні камені, а також спеціальні точила.
Миття в посудомийці
Не потрібно мити ножі в посудомийній машинці. Інструмент тертиметься об кошик побутової техніки або битиметься об інші предмети. Це зашкодить ріжучій частині, тому надалі вам не вдасться заточити ніж. Мити кухонні інструменти потрібно лише руками. Після миття обов’язково протирайте ножі сухим рушником, оскільки волога може призвести до появи іржі.
Використання дощок з кераміки
Обробні дошки, виготовлені з кераміки або скла, дуже потрібні в наш час. Вони виглядають презентабельно, термін їхньої служби тривалий. На дошці не з’являтимуться надрізи, а також плями. Але такі матеріали сприяють тому, що лезо ножів швидко затуплюється. Незважаючи на те, що міняти дошки з дерева потрібно часто, це набагато дешевше, ніж регулярно точити ножі.
Зберігання з іншими столовими приладами
Не потрібно зберігати ножа з іншими столовими приладами. Контакт із виробами, виконаними з кераміки чи металу, псує ріжучу кромку ножа. Для зберігання інструментів підійдуть підставки, виготовлені із пластику або деревини. Так ніж точно не тертиметься об інші жорсткі предмети.
Пересування нарізаного
Напевно, кожна господиня зрушує лише нарізані продукти в ємність із дошки. Але ріжуча поверхня, контактуючи з чимось, поступово затуплюється. Краще не скидати ножем щойно нарізані продукти. Горизонтальні навантаження дуже швидко псують лезо, тому вам доведеться часто точити кухонний інструмент.