Дотримання сівозміни дозволяє уникнути проблем із урожаєм, з його якістю та кількістю. Відомо, що левову частку вільного місця на городі відводять під картоплю, яку не рекомендується вирощувати на одному місці понад два роки.
Сівообіг
Цей вид городньої майстерності дозволяє уникнути поширення захворювань та шкідників, що неминуче при вирощуванні тих самих рослин на одному місці кілька років поспіль.
Сівообіг і картопля
Представник сімейства пасльонових доводиться близьким родичем томатам, баклажанам та перцям. Всі ці рослини охоче споживають з ґрунту поживні речовини, у тому числі фосфор і калій, залишаючи після себе стомлений ґрунт.
Що стосується картоплі, то в виснаженому ґрунті нерідко заводяться комахи шкідники та грибкові захворювання. Тому, крім сівозміни, непогано восени проводити обробку фунгіцидами.
Що посадити
- Кращий вибір – це сидерати, з яких зазвичай радять гірчицю, люцерну, бобові, злакові та універсальну фацелію.
- З овочевих культур послідовниками картоплі можна назвати капусту, огірки, моркву та буряк, а також редиску (немає загальних хвороб та шкідників).
- Непоганий варіант посадити цибулю та часник, які дадуть не найгірший урожай, а також відсіч шкідникам та патогенам.
- З корисної дрібниці зійде на картопляному полі петрушка, кріп та шпинат.
Погана ідея
По-перше, немає сенсу висаджувати рослини сімейства пасльонових. Замучитеся ганяти шкідників та лікувати розсаду.
По-друге, табу – це ягідники. Не висаджуйте кущі малини та полуниці в виснажений ґрунт, якщо хочете зібрати якісний урожай.
По-третє, плодові дерева теж не радуватимуть, якщо висаджувати там, де торік росла картопля.