Приходячи в гості, люди найчастіше звертають увагу на порядок у житлі. Експрес-прибирання допомагає швидко розкласти речі та прибрати сміття (папірці, огризки тощо). Набагато складніші справи з пилом. Але є кілька порад, завдяки яким пил у житлі накопичується менше, тому протирати його доведеться рідше.
Найчастіше періть текстиль
Йдеться про штори, скатертини, покривала, чохли для диванних подушок. Вони згодом накопичують величезну кількість пилу. Достатньо вдарити по них долонькою, як пил розлетиться в різні боки.
Активно пил накопичується у літній період, коли вікна майже завжди відкриті на провітрювання. З вулиці потрапляє багато пилу, який осідає не лише на підвіконнях та полицях, а й на текстилі.
Пилозбірники
У кожному будинку є свої пилозбірники: книги, м’які іграшки, килими, стоси газет і журналів. Зрозуміло, позбавлятися їх не слід, якщо речі дорогі серцю. Але при цьому важливо розуміти, що ці предмети протирати, мити чи прати потрібно часто. Тому що саме вони є причиною того, що через пару днів після вологого збирання пил знову осідає на поверхнях.
Оновлюйте інвентар
Для кожної кімнати краще використовувати окрему ганчірку, серветку чи губку. У такому разі пил не кочуватиме з приміщення до приміщення. Перед використанням пилососа слід переконатися, що фільтр не заповнений сміттям.