Подяка – це глибоке почуття, яке відбивається у думках, емоціях і тілі. Зрозуміло, якщо ми говоримо про всеосяжне почуття, яке захоплює людину цілком. Тому слід розуміти, що щоденник подяки, написаний тільки з розуму, емоційно чи для галочки, бо це модно чи хтось попросив, не спрацює.
В цьому випадку для психіки користі не буде ніякої. Тому що подяка має проживатись на всіх трьох рівнях: думки, емоції, тіло.
Явним відчуттям справжньої подяки на рівні тіла, наприклад, є розширення у грудях, відчуття приємного, приємного у всьому тілі тепла, комфорту та безпеки.
Технічно ведення щоденника подяки виглядає так. Ви записуєте щодня приблизно по десять подяк. При цьому, завдяки комусь чи чомусь, це почуття має захоплювати вас цілком. Важливо, щоб це відбивалося не тільки в умі, але ви вірили, що робите.
Тобто емоційно у вас приємний стан. Це відбивається і фізичному самопочутті. Якщо ви отримуєте такий відгук, з позиції фізіології нервової системи покращуються всі робочі процеси.
Щоденники подяки – це частина терапії, яка допомагає людині вийти із хронічного стресу, зокрема з депресивного стану. І тут важливий момент.
Практику щоденників подяки потрібно повторювати хоча б 21 день, щоб сформувати нейронний зв’язок, який допомагатиме мислити позитивно та бачити можливості навіть у стресових ситуаціях.