Частою є ситуація, коли дитина вимагає у батьків подарувати їй чергову іграшку, проте фінансове становище сім’ї не дозволяє особливо розщедрюватися. У подібній ситуації багато мам та тат говорять своїм дітям таку фразу: «Ми не можемо купити тобі це. Ми не маємо грошей».
Відмовка здається дуже зручною. Але лише на перший погляд. Звісно, вимога малюка втратить актуальність. Але наслідки можуть виявитися дуже серйозними. Можна назвати кілька причин, через які батькам варто відмовитися від фрази «У нас немає грошей».
Дитина вирішить, що їй брешуть
Звісно, відмову від покупки можна пояснити відсутністю грошей. Але якщо за кілька хвилин батьки куплять щось інше, то малюк зробить неприємні для батьків висновки. Хлопчик чи дівчинка, напевно, подумає: «Як же так? На іграшку грошей немає, а на інші речі – є?»
Дитина почне вважати сім’ю бідною
Якщо постійно відмовляти дитині у придбанні тих чи інших речей, то рано чи пізно вона прийде до висновку про важке фінансове становище у сім’ї. Малюку здаватиметься, що він живе в бідності, а ось усі інші діти виховуються багатими батьками.
Дитина може стати занадто скупою
Якщо у малюка складеться враження, що грошей завжди не вистачає, то у нього може сформуватись надмірна економність, а також жадібність. Маля не буде нічим ділитися зі своїми однолітками. Подорослішавши, він заощаджуватиме на всьому поспіль, хоча необхідність у цьому з’являтиметься далеко не завжди.
Людина, якій дали неправильну установку в дитинстві, переживатиме після кожної покупки.
Як вчинити батькам
Якщо мама та тато змушені відмовити малюкові в покупці, то не потрібно пояснювати своє рішення відсутністю грошей. Треба сказати: Ми купимо тобі цю річ, коли кошти з’являться. Підійде і така фраза: “Давай збирати гроші на цю іграшку”.
Варто посвятити дитину у фінансові справи сім’ї. Тоді малюк зрозуміє, на що витрачаються гроші і чи можна перерозподілити бюджет. Такий підхід зробить дитину більш ощадливою, але точно не жадібною.