Хоча на перший погляд ванна кімната з туалетом може здатися красивою, багато людей змінюють свою думку після того, як починають користуватися нею. Тому, якщо ви маєте можливість розмістити туалет в окремій кімнаті, зробіть це. Ви також можете поставити другий унітаз у ванній кімнаті – якщо у вас достатньо місця.
Але все-таки, які ж переваги та недоліки суміщення туалету з ванною кімнатою?
Ми знаємо, що ви не можете змінити планування свого будинку чи квартири. І якщо вам потрібно поставити унітаз у ванній кімнаті, нічого не поробиш. Однак, якщо у вас є вибір, ми рекомендуємо враховувати звички сім’ї, а також кількість людей, які в ній проживають.
Це єдиний спосіб уникнути ситуації, коли один з вас насолоджуватиметься годиною в джакузі, а іншому в цей час потрібно буде сходити в туалет. Саме в цей момент ви думаєте, як було б добре мати окремий туалет, а в ідеалі – два туалети.
Ви не зможете заощадити простір, об’єднавши дві кімнати
Чи думали ви, що поєднання ванної кімнати з туалетом у маленькій квартирі дозволить вам заощадити простір? Тоді ви помиляєтесь. Якщо ви хочете, щоб у ванній кімнаті крім душу та туалету було ще й місце для зберігання, тоді ви не зможете пересуватися простором.
Якщо ви не можете розмістити в окремому туалеті хоча б невелику раковину, ми рекомендуємо об’єднати ці два приміщення. Правила також допоможуть вам вирішити, чи варто поєднувати туалет та ванну кімнату.
Що йдеться у нормативних документах
Правила свідчать, що якщо у вашій квартирі більше двох кімнат, то має бути окремий туалет. Тому з’єднання туалету з ванною кімнатою зазвичай буває в маленьких квартирах або, навпаки, дуже великих, де туалет, з’єднаний з ванною кімнатою, зазвичай доповнюється окремим туалетом.
Не поєднуйте кімнати, навіть якщо в будинку проживає більше однієї людини. У парі ви не заперечуватимете проти суміщення ванної кімнати з туалетом, але в сім’ї з трьома дітьми це буде щось зовсім інше. Особливо вранці, коли всім потрібно буде скористатися ванною кімнатою, а також туалетом.
Якщо вентиляція в житловому будинку не працює, ми не рекомендуємо з’єднувати ці два і так невеликі простори. В цьому випадку буде краще, якщо запах залишиться в туалеті і не потрапить до ванної кімнати.
Які переваги поєднання ванної кімнати з туалетом?
- Ванна кімната виглядатиме більш просторою, якщо вона не розділена перегородкою на два окремі приміщення. Це є актуальним, якщо у вас є одна велика кімната, яку необхідно відокремити стіною.
- Якщо ви і ваш партнер не проти бачити один одного, в той час як ви одночасно перебуваєте у ванній, то турбуватися нема про що.
- У вас є все в одному місці.
- У коридорі буде на одні двері менше.
- Вбудований комплект унітазу з раковиною та ванною з тієї ж серії виглядає краще.
Ви маєте можливість експериментувати
Однією з найпоширеніших причин ремонту великих ванних кімнат є те, що в них встановлені лише ванна та раковина – решта і без того великий простір залишається невикористаним.
Об’єднання приміщень може стати в нагоді і в тому випадку, якщо ви хочете розширити спочатку маленьку ванну кімнату, змінивши її планування. Вам не потрібно турбуватися про суміщення, навіть якщо ви живете один або з партнером і не думаєте про переїзд. Також слід подумати про поєднання, якщо окремий туалет настільки малий, що в ньому не розміститься навіть маленька раковина. Вам потрібно мити руки після відвідування туалету – і, сходивши до туалету, ви матимете вдома такі ж засмічення у ванній, начебто туалет був підключений.
Загальним недоліком ванних кімнат з туалетами в багатоквартирному будинку є те, що двері до туалету знаходяться поруч із вхідними дверима. Мало того, що двері постійно стукають, та ще й у туалет ходиш через “брудну зону”. Тобто через зону за входом, де вона витоптується взуттям ззовні.
Якщо у вашій квартирі чи будинку вже є один окремий туалет, другий можна розмістити у ванній кімнаті (якщо це зручно). Тоді ви зможете ходити в туалет в першу чергу, а відвідувачі ходитимуть в окрему і не “шниратимуть” у вашій ванній.