Конденсат на вікнах – це досить часте явище. Але чи знали ви, що це необразливе на перший погляд явище, що зустрічається в багатьох будинках, може призвести до розвитку шкідливої плісняви?
Конденсат на вікнах – це явище, яке виникає в основному в зимові місяці, але ви можете зіткнутися з ним будь-якої пори року. Конденсат виникає, коли вологе повітря в будинку стикається з поверхнею, температура якої нижче температури повітря.
Запітнілі вікна шкідливі як з естетичного погляду, так і з погляду здоров’я. Фарба не тільки відшаровується (у разі дерев’яних вікон), а й призводить до утворення плісняви.
Саме тому, у цій статті ми підготували для вас кілька порад, які допоможуть вам впоратися з цією проблемою.
Як запобігти утворенню конденсату на вікнах
Якщо ви хочете запобігти появі конденсату на вікнах, у вас є два варіанти. Ідеальним варіантом є одночасна робота з комбінацією того й іншого.
По-перше, необхідно утримувати в порядку всі вікна в будинку – незалежно від того, з якого матеріалу вони виготовлені. Якісні вікна повинні відповідати всім параметрам. Особливо це стосується функцій теплоізоляції.
У старих вікнах проблеми з конденсатом виникають у разі пошкодження віконних рам або склопакетів. Тому краще використовувати сучасні подвійні та потрійні склопакети.
Регулярне провітрювання є обов’язковою умовою
Ви хочете зменшити кількість конденсату на вікнах? Тоді вам потрібно звикати регулярно провітрювати приміщення. Навіть якщо вам не хочеться провітрювати приміщення в холодні дні, знайте, що це безумовно допоможе вам впоратися з вологістю.
Просто провітрюйте приміщення двічі на день, відкриваючи вікно на 10-20 хвилин. Ви також можете провітрювати приміщення під час занять, які викликають підвищену вологість у будинку. Наприклад, прийняття душу, сушіння одягу, приготування їжі, прасування.
Підтримка в будинку однакової температури
Підтримка постійної (стабільної) температури у приміщенні також допоможе зменшити утворення конденсату на вікнах.
Швидке нагрівання та охолодження шкідливе для вас та вашого будинку. Стабільна температура гарантує, що поверхні не охолонуть настільки, щоб на них могла конденсуватися вода.
Пара – ваш головний ворог
Прості або парові праски – це предмети, які мають бути присутніми абсолютно в кожному будинку. Але з іншими джерелами пари справи не так райдужно.
Конденсація відбувається, коли водяна пара в повітрі вступає в контакт із холодними поверхнями. Це відбувається при приготуванні їжі, тому бажано завжди накривати кришкою каструлю і включати вентилятор. Як альтернатива – відкривайте вікна під час приготування їжі.
Також якщо у вас є вікно у ванній кімнаті, відкривайте його після кожного прийому душу або ванни. Це необхідно для того, щоб тепле, вологе повітря могло вийти з приміщення.
В якості альтернативи використовуйте вентилятор – залиште його увімкненим на деякий час після того, як ви вийшли з ванної. Якщо ваші вікна все ще залишаються мокрими, то не дозволяйте воді залишатися на ньому, витріть її.
Наскільки гарна ваша ізоляція?
Якщо мокрі від конденсату вікна є для вас довгостроковою проблемою, тоді настав час подумати про покращення теплоізоляції. Так ваші вікна не тільки швидко висихатимуть, також ви заощадите гроші на рахунках за електроенергію і знімете навантаження з сімейного бюджету.
Якщо у вас старі вікна, подумайте про те, щоб вкласти гроші у якісніші вікна з подвійним або потрійним склінням.
Чи знаєте ви, що таке фарба?
Антиконденсатна фарба товща за звичайну – вона розроблена для того, щоб стіни могли вбирати вологу в приміщенні. Це запобігає утворенню плісняви та конденсату на вікнах.
Ці фарби підходять для приміщень з підвищеною вологістю, таких як кухні та ванні кімнати.
Сушіть одяг у сушарці або на вулиці
Сушіння білизни у приміщенні – одна з найбільших причин утворення конденсату на вікнах. В ідеалі сушіть білизну на вулиці або сушарці.
Якщо у вас немає іншого вибору, крім сушити речі вдома, тоді подумайте хоча б про те, щоб відкрити вікно і вкласти гроші в осушувач повітря.