Брудніше холодильника на кухні, ймовірно, тільки раковина та плита. Почистити холодильну камеру – завдання не найпростіше. Вона забирає чимало часу та сил. Але навіть у цьому випадку є хитрощі, які допомагають виконувати роботу швидше і рідше. Досвідчені господарки розробили свій алгоритм дій.
Достатньо пам’ятати про 5 кроків, щоб холодильник залишався чистим довго, а кожне прибирання було максимально ефективним.
Ящики та полиці
Починають роботу з миття полиць та ящиків холодильника. Найкраще це робити в гарячій воді з миючим засобом. Якщо на стінках залишилися залишки продуктів, що важко змиваються, то на них слід покласти змочені теплою водою паперові рушники на пару хвилин. Після цього забруднення відмиються без особливих зусиль.
Холодильна камера
Для миття стінок холодильника готують розчин із харчової соди та води (1:7). В отриманій рідині змочують губку та протирають поверхні. Наприкінці стінки насухо протирають паперовими рушниками.
Запахи
Нейтралізувати неприємний запах усередині холодильника також допоможе сода. На нижню полицю ставлять відкритий контейнер із гідрокарбонатом натрію, який все вбере.
Миття зовні
Зовнішні частини протирають ганчіркою, змоченою універсальним засобом для чищення. Особливу увагу приділяють ручкам, де часто накопичується бруд.
Якщо корпус виконаний з нержавіючої сталі, то його слід протирати двома серветками з мікрофібри. Спочатку використовують вологу, а поверх проходять сухою. Стійкі забруднення відмивають кількома краплями медичного спирту.
Профілактика
У питанні збереження чистоти та порядку у холодильнику велику роль відіграє профілактика. Краще усунути якийсь недолік за хвилину, ніж накопичувати їх місяцями, а потім витрачати кілька годин на миття.
Так, наприклад, якщо в холодильнику з’явився продукт, який ось-ось зіпсується або вже прострочений, то його краще позбутися, щоб «аромат» не розлетівся по всій камері. Якщо з’явилася пляма, то її краще відразу витерти, адже вона свіжа і не засохла.