Пил у квартирі докучає мешканцям постійно. Особливо складно людям, які страждають на алергію або астму. Цілком виключити появу пилу в приміщенні неможливо, зате є способи, які допоможуть надовго позбутися його.
Головний секрет: антистатик
Пил скупчується скрізь, але на текстилі його погано видно. А ось на гладких поверхнях перші порошинки стають помітними вже через пару годин після вологого прибирання. Особливо привабливі для порошин пластикові поверхні, так як вони більш заряджені статично, ніж дерево або інше покриття. Щоб порошинки не магнітилися, а, навпаки, відштовхувалися від гладких поверхонь, слід протирати їх не просто водою чи миючим засобом, а антистатиком.
Антистатик своїми руками
Антистатик не обов’язково купувати. Достатньо розвести у воді кондиціонер для білизни або кондиціонер для волосся. Вони мають антистатичну дію. Дозувати можна на око. на літр води приблизно 0,5 ч.л. кондиціонера. Розчин можна зробити в тазі або заправити пляшку з пульверизатором.
Але пам’ятайте, що антистатик не знищує пил, а просто відштовхує його. Він буде накопичуватися на підлозі, кріслах та диванах. Але набагато простіше зайвий раз помити підлогу та пропилососити диван, ніж щодня протирати всі полиці, шафи та техніку в будинку.
Додаткові поради
Зменшити кількість прибирань та утримувати будинок у чистоті допоможуть прості хитрощі, про які господині часто забувають.
- Чим сухіше повітря, тим більше пилу. Допоможе зволожувач повітря, а також краще використовувати очищувач повітря з функцією зволоження. З підручних засобів допоможе мокрий махровий рушник на батареї, розставлені по будинку ємності з водою, кімнатні квіти, які регулярно поливаються.
- Одяг – джерело так званого ворсистого пилу. Тому зберігати його треба за зачиненими дверима шафи, привчивши себе і домочадців не розкидати по всьому будинку майки, светри та штани.
- М’які елементи меблів потрібно чистити пилососом. Якщо будинок великий, краще придбати відпарювач, який паралельно знищує пилових кліщів та інших “квартирантів” текстилю.
- Щітки для скидання пилу не найкращий варіант для прибирання. Так, вони допомагають швидко привести поверхні до ладу. Але так само швидко потривожений пил осідає назад. Не кажучи вже про те, що люди ним дихають.
Щоб протерти поверхню вологою ганчірочкою з мікрофібри потрібно стільки ж часу, проте пил не розлетиться по квартирі. А якщо змочити ганчірочку в антистатиці, то шар нового пилу з’явиться набагато пізніше.
Використовуйте ці нехитрі поради, щоб боротися з пилом стало трохи легше.