Замість того, щоб витрачати на прибирання весь суботній день, чи не краще підтримувати порядок у будинку протягом усього тижня? Озброївшись практичними порадами, можна це робити непомітно для себе щодня і економити при цьому купу часу. Розкриємо секрети швидкого прибирання.
Порада перша: правило 15 хвилин
Достатньо приділяти наведенню порядку в квартирі всього по 15 хвилин, але щодня і тоді до вихідних на полицях і комодах буде не так багато пилу, мотлоху, а підлога завжди буде чистою. Якщо при цьому скласти хоч якийсь план, то результати будуть чудовими! Доведеться сортувати одяг у шафі на чистий і брудний, вчасно прасувати висохлу та прибирати запрасовану білизну, пилососити, протирати дзеркала та пил.
Порада друга: побутова хімія
Щоб усе вдавалося, необхідно тримати запас засобів побутової хімії чи знати, що можна чим замінити. Пам’ятайте, що найбільше часу забирає прибирання на кухні та в санвузлі.
Порада третя: лайфхаки
Чисту поверхню потрібно обробити поліроллю – пил накопичуватиметься не так інтенсивно, а прибирання проводити, починаючи з дальньої кімнати, просуваючись до санвузла. А щоб не чистити раковину часто, навчіться протирати її щоразу, після того, як помили руки. Те саме стосується і ванної.
Порада четверта: передпокій
Взимку тут зазвичай буває дуже брудно. Тому не буде зайвим завести піддон для взуття або килимок, куди ставитимете черевики, приходячи додому з вулиці.
Порада п’ята: кухня
Якщо мити тарілки одразу після їжі або прибирати їх одразу в посудомийку, то часу на прибирання піде як мінімум у 2 рази менше. Але також доведеться змусити себе розвантажувати посудомийку після завершення циклу миття.
Порада шоста: побутова техніка
Вона теж має бути постійно чистою. У посудомийці потрібно після миття упорядковувати фільтр, в пральній машинці лоток для порошку та інші місця, в пилососі очищати пилозбірник і т. д. Все це може відволікти від прибирання в самий невідповідний момент.
І останнє, не забувайте розлучатися з тим, що не може принести користі. Якщо річ пам’ятна, але не вписується в інтер’єр, потрібно знайти місце в коморі. Речі, які не можете упорядкувати зараз (зашити або замінити блискавку), краще викинути відразу, бо це все одно доведеться зробити, але вже через півроку чи рік.