Сковорода з тефлону чи чавуну, кераміки чи алюмінію згодом однаково добре покривається шаром жиру чи нагару. Упорядкувати начиння за давністю років стає все складніше, якщо не рахувати чавунні сковороди, зіпсувати які вкрай складно. Розкажемо про способи чищення.
Антипригарне покриття
Цей посуд захищений лише від пригорання їжі, але жир і нагар збираються на ньому так само, як і на будь-якій іншій сковороді. Чистити її потрібно дбайливо. Робиться це так: на 3 літри води беруть 3 ст. л. соди та 200 гр засобу для миття посуду, змішують у сковороді та ставлять на вогонь. Після закипання ще 20-30 хвилин нагрівають при помірному кипінні, а потім видаляють губкою залишки жиру.
Кераміка
У цьому випадку може отримати 20 таблеток активованого вугілля, які потрібно подрібнити в порошок. Потім на сковороду наливають засіб для миття посуду, розподіляють по всій поверхні і насипають вугільний порошок. Через годину залишиться видалити залишки бруду, що в’ївся, кухонною губкою.
Можна спробувати видалити жир і нагар із такої поверхні за допомогою медичного спирту.
Чавун
Потрібно нагріти сковороду, а потім висипати в неї сіль – шар повинен вийти не менше 2-3 см. Нагрів солі триває протягом 20 хвилин, після чого залишиться влити олію, яка вбереться в сіль разом із жиром. Потім сковороду промивають у теплій воді.
Нагар, що накопичився зовні, можна очистити сумішшю з 2 ст. л. перекису водню та 3 ст. л. соди, що наносять на поверхню та залишають на 30 хвилин.
Алюміній
Насамперед її заливають водою і додають на кожен літр 1 столову ложку соди, а потім додають 100-200 мл миючого засобу. Суміш варять 15 хвилин, а потім обсипають сковороду з усіх боків зубним порошком і через 12 годин очищають від бруду.