Засоби для очищення унітазу ділять на три групи: народні засоби, побутова хімія та агресивні склади. Для початку варто спробувати щадні, але ефективні засоби, які випробувані досвідченими господинями, а потім братися за більш серйозні варіанти.
Народні засоби іноді дозволяють заощадити та вражають якістю чистки, якою може похвалитися побутова хімія. Є кілька способів, які допоможуть повернути сантехніці первозданну чистоту та білизну.
Лимонна кислота
Ефективний та економічний варіант. Для очищення використовують 20-50 г лимонної кислоти, яку по колу наносять на внутрішні стінки чаші. Кришку опускають і залишають у такому вигляді на ніч. Вранці залишається почистити йоржиком та змити водою. Якщо утворилося забруднення, що важко виводиться, то доведеться повторити 1-2 рази.
Газована вода
Солодке газування, яке містить ортофосфорну кислоту (E338), теж здатне очистити унітаз від вапняного нальоту та сечового каменю. 1-2 л рідини заливають в унітаз на 2-6 годин чи всю ніч. Потім за допомогою йоржика видаляють залишки забруднення та змивають водою.
Оцет
З поширеними забрудненнями добре бореться оцет (9%). Його розігрівають до 40-50 °C, потім додають 1 ч. л. соди та кілька крапель йоду. Отриманим розчином обробляють чашу та залишають на ніч. Вранці залишається почистити все йоржиком та змити.
Перекис водню та аміак
Перекис водню (100 мл) та аміак (40-50 мл) теж можуть очистити сантехніку від вапняного нальоту та сечового каменю. Два засоби змішують і розподіляють йорж по поверхні чаші. Залежно від обсягу забруднень вичікують 2-3 години чи ніч, а потім очищають поверхню щіткою.
Однохлористий йод
Цей засіб можна знайти у ветеринарній аптеці. Засіб наносять на забруднення, а через 1-2 хв. змивають водою. За цей короткий час відкладення повинні розчинитися. Залишки забруднення можна видалити йоржиком.
Однохлористий йод не можна використовувати, якщо каналізаційні труби в будинку виготовлені з чавуну або алюмінію.