Жимолость згодом втрачає свою здатність до зростання. Як правило, багато хто не знає, як діяти в такій ситуації і яких заходів необхідно вжити. Насправді все досить просто, тому що існують методи обрізки, які дозволять омолодити її за короткий час.
Який час вибрати
Найважливіший крок – вибрати правильний час для обрізання жимолості. Це має бути на початку весни, коли рослина ще у стані спокою, але їй уже починає не вистачати сил після зими.
Починати з видалення старих гілок
Наступним кроком є видалення старих та пошкоджених гілок. Потрібно використовувати гострі секатори, щоб акуратно обрізати їх біля основи. Це дозволить новим гілкам краще рости та розвиватися.
Як стимулювати зростання
Після видалення старих гілок настав час стимулювати зростання нових. Для цього потрібно обрізати верхівки всіх гілок на кілька сантиметрів. Це змусить жимолость спрямувати свою енергію на розвиток нових пагонів.
Після обрізки виконується підживлення та полив
Також не варто забувати про правильний догляд за жимолостю після обрізки. Потрібно підгодовувати її добривами для квітучих рослин та регулярно поливати. Це допоможе жимолості відновитися після стресу та швидше омолодитися.
Якщо не виконати елементарний догляд, рослина може почати поступово в’янути, а це призведе до неоднозначних наслідків.
Як часто потрібно виконувати обрізання
Багато дачників намагаються стежити за станом рослини і потім приступають до обрізки, але це помилка. Краще виконувати профілактичну зразку щороку, особливу увагу приділяючи формуванню рослини.