Щоб у наступному році волоський горіх на вашій ділянці був усыпаний плодами, важливо підготувати його до зими правильно і вчасно. Багато садівників скаржаться на погане плодоношення і дрібні плоди, що часто є наслідком захворювань, таких як марсонія (бактеріальна плямистість).
Ознаки захворювання
Марсонія проявляється у вигляді коричневих плям на листі, плодах і молодих пагонах дерева, що зазвичай починають з’являтися в другій половині літа. Якщо не вжити заходів, це захворювання може суттєво зменшити урожай і якість плодів.
Як боротися з марсонією
Для лікування цього захворювання рекомендується обробляти дерево препаратами на основі міді. Обробка має проводитися на початку осені, коли дерево ще вкрите листям. Проте важливо не використовувати бордоську суміш, а обрати сучасніші препарати, які мають більш ефективну дію.
Для закріплення результату варто провести додаткову обробку перед зимовими холодами, коли дерево вже скине листя. Для цього підходить 3%-ний розчин залізного купоросу або 1%-ний карбамід.
Підготовка ґрунту
Також важливо прибрати всі опале листя і горіхи з-під дерева. Захворювання часто зберігається в опалому листі, і якщо його не прибрати, навесні спори знову вразять дерево, що негативно позначиться на врожаї. Восени важливо ретельно очистити ділянку від падалиці.
Регулярне обприскування дерев і прибирання опалого листя допоможуть захистити волоський горіх від марсонії, що забезпечить вам великий та якісний урожай наступного року.