Щоб диван сяяв і пахнув, як після хімчистки, необов’язково купувати дорогі засоби для чищення. Досвідчених господарок рятують народні засоби, які не менш ефективні, ніж побутова хімія.
Загальні правила
- Перед чищенням диван пилососять. Завдяки цій дії ефективність виконаної роботи збільшиться вдвічі.
- Перед застосуванням будь-якого засобу слід перевірити на непомітній ділянці меблів, щоб оцінити його вплив на тканину.
- Якщо тканина м’яка та тонка, то не рекомендується використовувати щітку. Замість неї краще взяти губку чи ганчірку.
- Після чищення та просушування дивана слід ще раз пропилососити його, щоб зібрати залишки пилу та бруду.
Чим почистити диван
- Знадобляться оцет, сода, гліцерин, гель для миття посуду та тепла вода. У 1 л води розчиняють 2 ст. л. соди, 4 ст. л. миючого, 2-4 ст. л. гліцерину та 8 ст. л. оцту. Компоненти ретельно перемішують, а потім губкою рівномірно наносять розчин на забруднені ділянки. За годину диван миють вологою губкою. Засіб підходить для всіх типів оббивки, крім шкіри та шкірозамінника.
- Знадобляться миюче для посуду, господарське мило (стружка або гель) та вода. Компоненти змішують та наносять на забруднену поверхню. Метод підходить для всіх типів оббивки.
- Соду та лимонний сік розчиняють у воді, а потім наносять отриманий розчин на забруднені ділянки. Залишають на кілька хвилин, після чого ретельно очищають поверхню щіткою або губкою. Можна використовувати для всіх типів оббивки, крім шкіри та шкірозамінника.