Всі домашні вихованці мають свої особливості характеру. Хтось із котиків категорично не бажає приймати ванну, тоді як інші охоче стоять під струменем води.
На жаль, другий випадок – скоріше виняток із правил, тому що в природі у більшості кішок водобоязнь закладена генетично.
Щоб не наражати тварину на стресову ситуацію і самому залишатися цілим під час купання, дотримуйтесь плану дій, розміщеного нижче.
Як покупати кота
- Обов’язково заручіться підтримкою помічника – так процес пройде швидше, а головне – безпечніше.
- Намагайтеся діяти максимально швидко. Кожна хвилина під душем коту здається вічністю. Тому заздалегідь варто подбати про те, щоб підготувати все необхідне лазневе приладдя.
- Погладжуйте улюбленця в той час, коли він перебуватиме в наповненому водою тазі або ванні. Не завадить супроводжувати свої дії підбадьорливими словами, вимовленими лагідним голосом.
- При цьому утримувати тварину в потрібному положенні слід, ухопивши за загривок. Погладжування можете делегувати помічнику.
- Навіть у тому випадку, коли все пішло не за планом і кіт в черговий раз впав в істерику і репетує дурниною, не переривайте миття – обов’язково змийте шампунь до кінця.