У багатьох з нас знайдеться пара взуття, яка бачила кращі часи, проте залишається улюбленою. Якщо шкіряні туфлі або черевики втратили зовнішній блиск, колір та первісну форму, не поспішайте викидати — їх ще можна врятувати. Іноді в таких ситуаціях може знадобитись ремонт, але частіше за все можна впоратись самостійно, використовуючи підручні засоби.
Чому шкіряне взуття з часом втрачає зовнішній вигляд?
Натуральна шкіра — м’який та еластичний матеріал, який може змінювати форму та розтягуватись відповідно до ширини стопи. З часом через неправильний догляд (при використанні жорстких щіток та неякісних кремів) на поверхні матеріалу з’являються потертості й подряпини. Шкіряне взуття псується через тривалу дію вологи та сонячного проміння, що призводить до втрати кольору та деформацій. А якщо зберігати пару у вологому місці, може з’явитися цвіль.
Джерело: belsta.ua
Взуття зі шкіри слугує багато років. Тому навіть якщо дотримуватись правильного догляду та зберігання, при тривалому використанні все одно будуть з’являтися заломи в місці згинання стопи. На поверхні старих черевиків помітні подряпини та нерівності через механічні пошкодження, шкіра втрачає блиск та пружність.
Як оцінити стан взуття перед відновленням?
Перед обробкою спеціальними засобами та іншими маніпуляціями потрібно провести детальний огляд взуття:
- оцінити стан підошви на наявність тріщин, потертостей та пошкоджень;
- оглянути шкіряну поверхню, виявити деформовані зони, заломи та інші сліди зносу, оцінити цілісність швів;
- зазирнути всередину виробу та перевірити цілісність підкладки.
Під час огляду також треба оцінити стан фурнітури та її функціональність, визначити, які елементи потребують догляду, ремонту або заміни?
Як замінити або відреставрувати підошву взуття?
При виявленні тріщин або інших пошкоджень потрібно оцінити серйозність дефекту, щоб обрати правильний спосіб усунення проблеми. Підошву з глибокою тріщиною, що проходить наскрізь, потрібно замінити. Якщо тріщині неглибокі, розташовані під п’ятою чи на краю підошви — можна обійтись ремонтом, наприклад, заповнити її суперклеєм.
Реставрація, а особливо заміна підошви шкіряного взуття — це робота для спеціаліста. Тому якщо ви хочете відновити улюблену пару, в цьому випадку краще звернутись до взуттєвого майстра.
Джерело: belsta.ua
Як правильно зволожувати та живити шкіру взуття?
Натуральна шкіра, яка піддається різноманітним кліматичним впливам, з часом втрачає вологу, що може призвести до появи тріщин. Щоб шкіряне чоловіче взуття довше зберігало естетичний вигляд, матеріал треба регулярно зволожувати за допомогою спеціальних кремів і бальзамів. З цією метою застосовуються:
- креми з живильними оліями;
- бальзами з воском, які створюють додатковий шар для захисту від вологи.
Просочена кремом шкіра стає м’якою та еластичною, з’являється природний блиск. Спочатку засіб треба нанести товстим шаром на зони зі здутою шкірою та інші уражені ділянки, а потім рівномірно розподілити його тонким шаром по всій поверхні. Після обробки потрібно почекати, поки шкіра повністю поглине крем та підсохне.
Як усунути тріщини та подряпини на шкірі?
Спочатку треба визначити, наскільки глибокими є подряпини. Невеликі та середні можна прибрати самостійно, з глибокими подряпинами впорається майстер. Замаскувати подряпини можна за допомогою звичайного взуттєвого крему — дефект стане менш помітним. Для глибоких западин використовується спеціальний засіб — рідка шкіра.
Якщо стерлася шкіра на взутті, перед нанесенням засобу потрібно підготувати поверхню:
- видалити шматочки матеріалу по краях подряпини;
- зашліфувати зону дрібним наждачним папером, також можна використати баф для нігтів;
- для знежирення просякнути місце спиртом.
Дефект потрібно вкрити невеликим шаром рідкої шкіри та залишити до висихання. За необхідності нанесіть ще один шар засобу. Обробку краще проводити в кілька шарів та просушувати поверхню після кожного нанесення. Коли візуально подряпина стане непомітною, відполіруйте поверхню.
Для боротьби з подряпинами в домашніх умовах також застосовують бджолиний віск, оцет, касторову олію, лак для нігтів відповідного відтінку. Їх краще наносити за допомогою зубочистки, щоб акуратно заповнити дефект. Після висихання засобу потрібно нанести на поверхню крем для взуття.
Навіщо відновлювати шкіряне взуття
Джерело: belsta.ua
Відновлення старого взуття повертає природний блиск, колір, форму, маскує або позбавляє дефектів та подовжує життя вашої улюбленої пари. Підручними засобами можна відновити дороге взуття італійських майстрів або просто дуже комфортні черевики, з якими ви не готові розстатись. Після реставрації важливо правильно доглядати та зберігати шкіряні вироби, щоб довше зберегти їхні естетичні властивості.
Як доглядати за шкіряним взуттям після відновлення?
- Взуття з натуральної шкіри потребують регулярної чистки. Для видалення пилу та забруднень використовуйте м’яку щітку або тканину, щоб не пошкодити поверхню.
- Використовуйте спеціальні засоби для чищення шкіряних виробів. Їх можна придбати у взуттєвому магазині.
- Регулярно зволожуйте шкіру кремами та бальзамами, щоб запобігти утворенню тріщин.
- Взуття з натуральної шкіри псується від контакту з вологою, для його захисту використовуйте водовідштовхувальні спреї та воски.
- Уникайте тривалого впливу сонячних променів, зберігайте вироби в сухому прохолодному місці.
- Щоб взуття не втратило форму, використовуйте колодки.
Як відновити шкіряне взуття?
Шкіряне взуття, яке втратило блиск, має неглибокі подряпини та заломи, можна привести до ладу своїми силами. Для цього знадобляться спеціальні засоби — рідка шкіра, креми, воски, фарби. Частину засобів для відновлення можна знайти вдома — це касторова олія, вазелін, бджолиний віск, суперклей, лак для нігтів. При серйозних дефектах, які потребують ремонту, краще звернутись до майстра.
FAQ
Як відновити старе шкіряне взуття?
Спочатку потрібно провести огляд та виявити дефекти, очистити взуття від бруду, підготувати поверхню та нанести спеціальні засоби — крем для живлення шкіри, взуттєву фарбу, захисний віск.
Як розтягнути нове шкіряне взуття?
Для розтягнення тісної пари знадобляться спеціальні колодки та засоби для розм’якшення шкіри. Також розширити пару можна шляхом нагрівання, замочування в окропі, використання спиртовмісних засобів та розношування.
Як вирівняти шкіряне взуття?
Щоб вирівняти черевики та повернути їм первісний вигляд, перед обробкою слід помістити всередину спеціальні формотримачі. Зберігати взуття також рекомендується з колодками всередині.
Як оновити старе взуття?
Для оновлення шкіряної пари потрібно:
- провести суху чистку;
- знищити грибок та бактерії всередині виробу;
- обробити поверхню зволожувальним кремом;
- прибрати подряпини рідкою шкірою;
- зашліфувати дефекти;
- нанести фарбу та віск для захисту від вологи.
Якщо на поверхні є глибокі порізи, тріщини та заломи, розійшлись шви або відстає підошва — зверніться до взуттєвого майстра.