Плодові мушки з’являються немовби з небуття, після чого розмножуються зі страшною силою і не дають спокою нещасним мешканцям. З’явитися шкідники можуть звідки завгодно: пробратися в дім на фруктах чи овочах, ще личинками, або через вентиляцію. Вони хоч ще й не мухи, але шкоди від них не менше.
Звідки вони беруться
Плодові мушки, вони ж дрозофіли можуть бути темно-жовтими, помаранчевими, коричневими або чорними. Приносять їх у будинок разом із харчами. З’являються вони там, де щось зіпсувалося – фрукти чи овочі, або лежать солодощі. Нерідко причиною появи комахи є відро з відходами, яке довго не виносять. Сховатися мушки можуть будь-де, але частіше серед фруктів або під вологою ганчіркою.
Сказати, що дрозофіли нешкідливі, не можна. Через них процес псування овочів та фруктів помітно прискорюється.
Як боротися
По-перше, місце існування комах повинно перестати бути комфортним. Тобто потрібно прибрати джерело їжі і щодня виносити відро для сміття. Адже влітку покоління шкідника оновлюватиметься кожні 10 днів, взимку один раз на 2,5 місяці.
По-друге, потрібно перебрати запаси овочів та фруктів. Можливо, щось зіпсувалося. Комаха їсть все: від екзотичних фруктів до найзвичайнішої гниючої цибулі.
По-третє, обов’язково потрібно ховати вазочки з вареннями, джемами та медом, пляшки з солодким газованим газом, бродяче вино та соління.
По-четверте, якщо на кухні є квіти у горщиках, згадайте, чим ви їх удобрювали останні кілька тижнів. Можливо, що джерело харчування в них.
А щоб переловити шкідника, доведеться зробити найпростішу пастку.
Відріжте верхню половину пластикової пляшки і помістіть верхню частину в нижню, шийку вниз. Всередину можна покласти шматочок кожного фрукта або ложку варення. Мухи злетяться усередину, а назад зможуть вибратися лише одиниці. Пастку в міру заповнення можна викидати і оновлювати.
Для активної боротьби з комахами можна використовувати перевірений господарками спосіб – пилосос.