Рано чи пізно навіть у найуважніших і найакуратніших господарів згоряє щось на сковороді. Поки цього не сталося, людина вважає, що найнеприємніше у такій ситуації – відмити саму сковорідку. Але практично на перший план виходить проблема запаху гару, який буквально в’їдається в стіни і дуже довго тримається. Однак позбутися його можливо, якщо діяти чітко та швидко.
Що зробити насамперед
Після того, як вогонь під сковородою, що згоріла, вимкнений, слід зробити ряд дій.
- Негайно увімкніть витяжку. Якщо сковорідка тільки-но почала підгоряти, цього достатньо. Якщо дим вже поширився на кухні або по всій квартирі, слід виконати наведені нижче кроки.
- Відкрийте вікна, щоб забезпечити циркуляцію повітря. Протягом витягне дим.
- Заберіть сковорідку, яка продовжує диміти, на вулицю або на балкон.
- Встановіть кондиціонер, якщо він є, максимум.
- Якщо приміщення сильно задимлене, треба відкрити кран із гарячою водою у ванній та на кухні. Гаряча вода випаровуватиметься, підвищуючи вологість повітря. Волога нейтралізує частину диму та запаху.
- Налийте в кілька каструль води та поставте на сильний вогонь. Це також збільшить вологість повітря. Пара нейтралізує частинки диму.
Після всіх цих заходів вдається позбавитися диму, але запах гару, нехай і не такий сильний, як відразу, все одно залишається. Для його нейтралізації доведеться ще кілька днів використати додаткові методи.
Сіль та сода
Сіль та сода чудово вбирають запахи. Їх можна розсипати на столах, поставити у тарілках у різних куточках кімнат. Рекомендується залишити на кілька годин. Особливо ефективна як поглинач запахів сода.
Мокра тканина
Махрові рушники, розвішані по будинку, чудово вбирають запахи. Якщо немає рушників, можна використовувати простирадло. На замітку: у такий спосіб вдається позбутися запаху тютюну в квартирі курця.
Кава
Кава чудово нейтралізує сильні запахи. Потрібно заварити та залишити її на водяній бані або повільному вогні для випаровування. Якщо ви цінитель і самі обсмажує зерна, цей спосіб також годиться.
Цитрусові
Очистіть лимони від шкірки, киньте їх у воду та увімкніть плиту. Як тільки вода закипить, зменшіть вогонь і залиште воду випаровуватися. Можна додати гвоздику. Якщо немає лимона, використовуйте апельсин.
Найсильніше запахи вбирає текстиль. Тому слід після задимлення випрати все, що тільки можна. А меблі та будь-які гладкі поверхні протерти водою з оцтом.