У холодну пору року використовують опалювальні прилади, що пересушують повітря. Однак бувають протилежні ситуації, коли вологість починає поступово підвищуватись. Варто розібрати основні причини та методи усунення підвищеної вологості вдома.
Основні причини підвищеної вологості
Можна згадати кілька причин:
- Несправність систем водопостачання чи каналізації. Простий приклад: може постійно капати кран або труба каналізації, через яку збільшується вологість усередині приміщення. Подібну неприємність деякі люди можуть не помічати роками.
- Низька якість перекриттів. Проблема з вогкістю часто виникає у людей, які мешкають у панельних будинках. Через дах, що протікає, або погані стики між перекриттями волога може потрапляти всередину приміщення. Цю проблему необхідно завжди вирішувати комплексно. Якщо вона проявилася, боротися з вогкістю безглуздо, оскільки волога надходить ззовні.
- Побутові процеси. Декілька прикладів: купання з відкритими дверима у ванній кімнаті, сушіння білизни у квартирі, приготування їжі з відкритою кришкою та багато іншого. Побутові процеси також не варто ігнорувати. Є негативні звички, яких точно слід позбавлятися.
- Погана вентиляція. Відсутність циркуляції повітря може призвести до появи вогкості. Якщо вентиляція є, але її не вистачає, можна встановити примусові витяжки, які допоможуть виправити проблему.
У деяких випадках причиною підвищеної вологості можуть стати кімнатні рослини або акваріум. Є й типові помилки, адже деякі люди активно використовують зволожувачі повітря, а потім ще дивуються, чому на стінах вогкість та пліснява.
Як боротися із вогкістю
До такої проблеми завжди варто підходити комплексно. Насамперед варто встановити причину та зробити правильні висновки. Боротися з вогкістю, якщо хтось приймає ванну з відчиненими дверима або течуть перекриття, особливого сенсу немає. Все повинне починатися з усунення причин, а далі можна знижувати вологість повітря усередині приміщення.
Осушувач повітря
Можна згадати кілька ситуацій, коли такий пристрій стане справжнім порятунком.
- У кімнаті немає вентиляції або вона не справляється. Простий приклад: у ванній кімнаті можна встановити осушувач, який дозволить досягти нормального мікроклімату.
- У кімнаті немає вікна, через що починає поступово застоюватися повітря.
- Не вдається звичайними способами зменшити вологість.
Осушувач чудово справляється з подібними завданнями, але пристрій слід вибирати ретельно. Осушувачі повинні підбиратись безпосередньо під параметри приміщення. Встановлювати занадто потужні не варто, тому що вони можуть змінити мікроклімат і виявляться проблеми з організмом. Наприклад, через сухе повітря може проявитися подразнення дихальних шляхів.
Додаткові опалювальні прилади
Не секрет, що опалювальні прилади спалюють кисень. Якщо в кімнаті підвищена вологість, встановлення додаткових опалювальних приладів стане хорошим рішенням.
Багато хто здивується, але найкращим рішенням можна назвати тепловий вентилятор. Звичайно, його ККД викликає чимало питань, але тепловий вентилятор сильно пересушує повітря усередині приміщення. 30 хвилин його роботи буде цілком достатньо, щоб суттєво знизити вологість.
Примусова вентиляція та провітрювання
Є простий прийом: взимку потрібно відкрити усі вікна та включити примусову вентиляцію на кілька хвилин. Якщо щодня повторювати таку процедуру, приблизно за тиждень вологість повітря знизиться. Примусову вентиляцію варто обов’язково включати, якщо хтось приймає душ або ванну.