Засор у трубі виникає несподівано і потребує швидкого вирішення. А що робити, якщо спеціальних засобів під рукою немає, а магазини вже закриті? Тому можна розібрати кілька популярних способів, які допоможуть прочистити засмічення за допомогою підручних засобів.
Як виявити засмічення
Немає сенсу діяти, доки не виявлено засмічення. Непоодинокі ситуації, коли люди починають застосовувати вантуз та інші пристосування, навіть не визначивши проблем.
Перевірити засмічення можна шляхом зливу води. Якщо вона повільно йде, значить, йдеться про глибоке засмічення. В цьому випадку доведеться застосовувати металевий трос чи інші методи.
Якщо вода йде до певного рівня і зупиняється, йдеться про забруднення сифона до першого повороту. У ситуаціях, коли вода стоїть на місці, забито сифон. Позбутися забруднення сифону немає жодних проблем, адже його можна розібрати навіть голими руками за кілька хвилин.
Гаряча вода
У разі засмічення слід виконати просту дію: включити гарячу воду. А ще краще нагріти чайник води та вилити її у трубу. Деякі люди бояться лити окріп в труби з ПВХ, думаючи, що вони можуть зашкодити. Це не так, адже сучасні труби здатні витримувати серйозні навантаження.
Звичайно, гарячу воду можна лити лише після того, як уся вода стекла. Розбавляти воду, яка застоялася окропом, немає жодного сенсу. Після застосування окропу можна брати вантуз і намагатися позбутися засмічення.
Основні народні методи
Щоб позбавитися жирових пробок, можна застосовувати різні народні методи:
- У слив необхідно засипати близько 200 г соди, а зверху налити оцет. Повинна відбутися хімічна реакція, яка дозволить позбутися засмічення. Такий метод є сенс застосовувати, якщо засор утворився нещодавно.
- У склянку з водою потрібно додати 100 г солі та 100 соди. Розчин заливається у стік на півгодини. Цей метод можна назвати профілактичним, хороший ефект досягається далеко не завжди.
- У відро води додається 2 кг солі. Далі воду потрібно нагріти та акуратно залити в раковину. Застосовуючи такий метод, важливо стежити, щоб розчин випадково не потрапив на руки, оскільки можливий ризик хімічного опіку.
- Якщо засмічення не сильне, можна застосовувати гранульований пральний порошок.
Перелічені методи не можна назвати складними. Однак кожен повинен розуміти, що, якщо під рукою немає вантуза, позбутися засмічення якісно не вийде.
Профілактика від засмічення
Найкраще рішення – не допускати появу засорів. На раковину необхідно встановити спеціальну насадку. Важливо, щоб у труби не потрапляли великі шматки їжі. Типова помилка багатьох людей полягає в тому, що вони зливають у раковину рідкий жир. Згодом він застигне і почне збирати дрібні частинки, постійно збільшуючись у розмірі.