Зима, якщо вона зі снігом, може добряче заощадити на хімчистці килимів. Але чищення килима може бути беззастережно ефективним лише за дотримання низки умов. Розкажемо, чи варто чистити килими снігом і як це правильно зробити, щоб не зіпсувати виріб.
Ефективність чищення
Останнім часом все частіше говорять про те, що ця процедура марна, а в міських умовах так і зовсім шкідлива. Але здебільшого обивателі та експерти сходяться на думці, що чистка снігом вбиває пилових кліщів, а також міль та її личинок. Якщо додати до цього розумне фізичне навантаження, а також заощадженя на хімчистці, то процедура не така вже й марна.
Правила та заборони
- Можна не намагатися виводити сліди жиру та фарб, а також позбавитися запаху сечі домашніх вихованців – не допоможе. У разі без попередньої обробки запах може навіть посилитися.
- Лицьову сторону килима можна чистити тільки пухким, чистим і свіжим снігом, далеко від проїжджої частини, стоянок автомобілів і місця вигулу собак.
- Перед тим як нести килим надвір, його потрібно пропилососити.
- Якщо хочете щоб килим після чищення снігом знову почав блищати, потрібно проти ворсу пройтися по ньому ганчіркою, змоченою в скипидарі.
- Не варто чистити килими в відлигу, що починається, а також накидати на ворс сніг, що щільно злежався.
- Проводити одночасно чищення снігом та обробку миючими засобами також не рекомендується.
- Щоб остаточно знищити паразитів, краще потримати кілька годин килим на морозі.
Тільки при дотриманні цих правил можна говорити про ефективне та економне чищення. В інших випадках можна марно витратити сили та час.