Пилосос значно полегшив працю домогосподарок, але люди швидко звикають до хорошого, не розуміючи, наскільки складно без таких винаходів. Згодом процес прибирання пилососом перетворився на нудну рутину, якої хочеться швидше позбутися.
У такому підході є багато помилок, про які більшість навіть не підозрює. Ці помилки призводять до того, що пилососити доводиться частіше, а якість такого прибирання набагато нижча.
Помилка 1: міняти мішок, коли він наповниться сміттям
Людина зазвичай не звертає уваги на наповненість мішка до того моменту, поки він «не забитий під зав’язку». Але ефективність всмоктування знижується набагато раніше.
Мішок потрібно міняти вже тоді, коли він заповнений наполовину. Те саме стосується і пилососів без мішків. Не чекайте, поки відсік для збору сміття заповниться, щоб викинути вміст.
Помилка 2: не міняти фільтр
Фільтр не дає пилу потрапляти з пилососу назад у приміщення, вловлює алергени, включаючи пилок. Його потрібно іноді промивати і замінювати раз на 1-3 роки (періодичність залежить від типу фільтра та інтенсивності експлуатації).
Помилка 3: відсутність плану
Плануйте прибирання заздалегідь, виділяючи на нього достатньо часу. Це дозволить ретельно пропилососити всі кімнати та куточки, а не «пробігтися поспіхом», прибравши тільки видиме сміття.
Помилка 4: не готувати кімнату заздалегідь
Підберіть із підлоги все, чого там бути не повинно, – одяг, іграшки, книги, а також дрібні предмети, які можуть зашкодити пилососу або забити його.
Помилка 5: пилососити лише доступні місця
Якщо ви пропилососили тільки вільний простір, вже за кілька годин пил «вилізе» з-під шафи, ліжка чи комода. Чим ретельніше прибрано в кімнаті, тим довше не потрібне буде повторне прибирання.
Помилка 6: прибирати пил після прибирання пилососом
Коли ви скидаєте пил з книжкової полиці або столу, частина його осідає на підлозі. Набагато ефективніше відразу прибрати пил з меблів, а потім пропилососити.
Помилка 7: пилососити тільки підлогу
Текстиль – ідеальне місце для скупчення пилу, крих, шерсті, волосся. Крім підлоги обов’язково пропилососьте дивани, крісла, матраци, пуфи та інші тканинні елементи.
Помилка 8: не міняти насадки
Сучасні пилососи можуть багато, якщо використовувати їх правильно. Змінюйте насадки в залежності від поверхні, яку ви пилососите. Наприклад, вузька насадка дозволяє чистити важкодоступні куточки і складки дивана або крісла.
Помилка 9: пилососити лише в одному напрямку
Ця помилка в основному відноситься до чищення килимів. Якщо ви рухаєте головку тільки в одному напрямку, у килимових ворсинок немає можливості зрушити настільки, щоб пилосос міг зібрати бруд, захований за схрещеними волокнами. Іншими словами, якщо ви проходите те саме місце під різними кутами і напрямками, більше шансів, що пилосос збере пил, який він не зміг зібрати з першої спроби.
Помилка 10: занадто швидко рухатись
Ви ніколи не досягнете чистоти, якщо будете пилососити швидко. Якщо швидко пройтися насадкою по поверхні, пилосос не встигне всмоктати весь бруд, навіть якщо він відрізняється високою потужністю. Особливо важливо це пам’ятати при прибиранні килима та інших текстильних виробів.