Справжня весна починається з генерального прибирання в домі, після якого багато хто залишається без сил. Розкажемо, як прибратися у квартирі до вихідних і не охати від втоми після виснажливої праці.
Насправді все просто, потрібно лише скласти план на тиждень, і тоді у вихідні можна буде лише відшліфувати досягнутий результат.
День перший
Починати прибирання потрібно не з самого прибирання, а зі звільнення від усього не потрібного, одним словом – непотребу. Зазвичай у такі хвилини на смітник вирушає все, що пролежало в коморі півроку і більше і жодного разу не знадобилося в побуті. Підходити до процесу потрібно творчо, сортуючи підозрілі предмети на мотлох, і те, що може становити інтерес у майбутньому.
День другий
І прийшли ви на кухню, і глянули навкруги, і сказали, що це не добре. Переберіть залишки запасів, щоб не завелися комахи, позбавтеся від непотрібної побутової техніки і непотрібних в інтер’єрі предметів-накопичувачів пилу і кіптяви. Після цього можна мити та чистити шафки, плиту та витяжку, стільницю та робочу поверхню, прилади освітлення тощо.
День третій
Починайте прибирання в кімнатах. Починати краще з тих, що знаходяться далі від вхідних дверей та санвузлів. Одночасно можна завантажити прання – постільна білизна, штори та фіранки, текстиль та сезонний одяг.
День четвертий
Упорядкуйте вікна в квартирі. Якою б чистотою не сяяли б підлоги та відполіровані меблі, житло залишиться запущеним доти, доки шибки будуть тьмяніти під осінньо-зимовим брудом.
День п’ятий
Тепер залишиться упорядкувати санвузол. Починати потрібно з дзеркал, потім плавно переходимо до плитки, ванни, душової, раковини, а закінчити все потрібно чисткою унітазу.
Якщо залишилися сили, можна швидко пробігтися по квартирі з пилососом і вологою ганчіркою, змахнувши де-не-де пил, що зібрався.
Як результат – чиста квартира, а попереду два дні вихідних!