Нерідко кулінари відволікаються і забувають, що на плиті у них каша, молоко, варення, суп або печеня. У результаті у мийці виявляється каструля з залишками їжі, що пригоріли. Щоб відмити такий посуд, однієї води або миючого замало.
Молочна сироватка
Старовинний спосіб, який рятував кілька поколінь господарок. Молочна сироватка містить сполуки, які ефективно руйнують частинки, що пригоріли. Молочний продукт заливають у каструлю. Сироватка повинна не тільки накривати нагар, але і бути вищою за нього на 2 см. Залишають рідину «попрацювати» на 24 години. Після цього забруднення можна легко відмити губкою та миючим засобом. Підходить для каструль із будь-якого матеріалу.
Сода
Соду змішують із водою до стану кашки. Склад можна доповнити сіллю. Її з’єднують із содою в рівних пропорціях. Отриманою сумішшю змащують стіни, що пригоріли, і дно, а потім залишають на пару годин. Потім нагар відмивають губкою та теплою водою. У серйозніших випадках содову суміш можна залити водою і прокип’ятити 10-15 хв, а потім після остигання видалити забруднення губкою.
Розчин із силікатним клеєм, рідким милом та содою
Ще один універсальний засіб для очищення каструль від нагару. У 2 л води змішують пару тюбиків силікатного клею, 100 г будь-якого миючого засобу для посуду та склянку кальцинованої соди. Харчова у цьому випадку не підходить. Отриману суміш заливають у каструлю та кип’ятять протягом 60 хв. Далі є два варіанти на вибір: спробувати відмити розм’якшений наліт губкою або залишити суміш на кілька годин (або на добу).