Кожна людина потіє під час інтенсивних фізичних навантажень або за високої температури. Для нормальної терморегуляції організм може виробляти до 3 літрів поту протягом дня. До складу поту входять різні органічні речовини та солі, які залишають на одязі плями в ділянці пахв, вбираючись у тканину.
Такі плями випромінюють характерний аромат і виглядають дуже неестетично. На білих виробах вони виділяються жовтизною і їх дуже важко випрати звичайними порошками. Як же позбутися цих міток, не викидаючи улюблену річ.
Варто відзначити, що свіжі плями можна видалити при першому пранні, а ось із застарілими плямами справа складніша. Є кілька секретів, що дозволяють із ними впоратися.
Як позбутися жовтих плям від поту
- Невеликі плями поту обробляють серветкою, змоченою в тривідсотковому розчині перекису водню, по всій поверхні забруднення. Після цього виріб добре прополіскують у воді і сушать на сонці.
- Поварену сіль та нашатирний спирт розчиняють у склянці води. Цих інгредієнтів потрібно взяти по одній чайній ложці. У цьому розчині замочують частину одягу, на якому розташовується пляма, на кілька годин. Потім білизну прополіскують і перуть. Цей спосіб підходить для виробів з бавовняних та лляних тканин.
- Поварена сіль також використовується для видалення плям поту з вовняних та шовкових речей. Розчиняють 1 ст.л солі в склянці з водою і протирають серветкою з тканини, просоченої розчином, місце забруднення. Залишають на деякий час, після чого прополіскують у кип’яченій теплій воді. Полоскання у кип’яченій воді допоможе повернути виробу з шовку колір та блиск.
- Якщо плями посаджені давно, то прибрати їх з тканини допоможе аміачний спирт та бензин. Спочатку обробляють матеріал бензином, після чого ретельно витирають губкою або серветкою, просоченою в аміаку. Особливу увагу приділяють контуру забруднення. При недостатній обробці після прання вони можуть знову проявитися. Після проведення цієї процедури одяг перуть у розчині звичайного прального порошку.
- Допомогти у виведенні плям поту може аспірин. Беруть пару таблеток ацетилсаліцилової кислоти і подрібнюють до утворення порошку, який необхідно розмішати в склянці теплої води. Пляму протирають серветкою, просоченою цим розчином, і залишають на 2 години. Після чого перуть із порошком.
- Якщо плями проявилися на світлій або кольоровій вовняній речі, прибрати їх можна за допомогою мильного розчину та м’якої щіточки. За допомогою неї ретельно обробляють пляму і прополіскують річ у теплій воді до повного вимивання мильного розчину. Мокрий виріб обробляють розчином щавлевої кислоти (на склянку води 1 чайна ложка) у місці появи плями. Через пару годин ще раз прополіскують.
- Для вовняних кольорових речей підійде спосіб видалення плям поту з використанням Уайт-спіриту. Змішують нашатирний спирт і Уайт-спірит з розрахунку два до чотирьох і наносять суміш на пляму. Через кілька годин прополіскують у теплій воді. Цей метод підійде і для виробів зі світлого шовку при невеликій зміні дозування. Для речей з цього матеріалу компоненти поєднуються в рівних частинах.