Телевізор – пристрій, який може служити вам довгі роки, якщо ви не помилитеся з вибором. Щоб покупка виявилася вдалою, враховуйте шість параметрів.
Ще перед відвідинами самого магазину потрібно зрозуміти, якого розміру телевізор ви хочете придбати. Найкраще – вручну рулеткою відміряти на стіні бажану діагональ, а потім помножити це на 3 (або на 2,5, якщо місця не вистачає). В результаті у вас вийде відстань, на якій ви зможете безпечно дивитися улюблені фільми та передачі.
Щоб зрозуміти, яка діагональ в дюймах вам потрібна, поділіть її значення в сантиметрах на 2,54.
Наступний критерій – формат екрану та роздільна здатність. Роздільної здатності в основному три: HD, FHD, UHD. Вибір серед них залежить від розміру вашого гаманця та призначення телевізора. Якщо ви дивитися тільки різні програми, то вам у будь-якому випадку вистачить Full HD (1920×1080). Якщо діагональ невелика, то теж краще брати модель з роздільною здатністю FHD. Якщо ж ви хочете відчути себе як у кінотеатрі та дивитися фільми та серіали, то підійде UHD, або 4К.
Стандартним співвідношенням сторін сьогодні вважають 16:9. Але для домашнього кінотеатру краще вибрати 21:9.
Важливо враховувати і матрицю. Найпоширенішою та найдоступнішою вважається LED. Більш технологічна матриця – це OLED, яка відрізняється відмінною передачею кольорів і дає насичений чорний колір. А ось купувати матриці AMOLED, ULED, QLED не варто: здебільшого дані технології – лише маркетинг. Максимально реалістичну картинку дозволяє отримати HDR, тобто технологія розширеного динамічного діапазону, але вона підтримується в основному тільки телевізорами з роздільною здатністю 4К.
Стандартним показником частоти кадрів вважається 60 Гц. Цього вам вистачить для перегляду фільмів та різних передач. Продаються телевізори і з частотою оновлення 120 Гц, але їх має сенс вибирати тільки для ігор або для роботи в професійних програмах.
Є вигнуті та плоскі телевізори. Але чи варто переплачувати за вигнутий екран? Ні. Дивитися щось на подібному екрані дуже незручно.
Корисно звернути увагу і на підтримку Smart TV. Особливо вона буде корисною, якщо ви збираєтеся здебільшого дивитися серіали, фільми тощо через Інтернет.