Давно зруйнований стереотип, що фрукти, що вирощуються у південних країнах, неможливо виростити у суворішому кліматі. Мандарин не виросте на відкритому ґрунті, але є підвіконня з ідеальним мікрокліматом.
Цей фрукт нескладно виростити з кісточок, які трапляються в дозрілих плодах з магазину. Цей житель півдня любить яскраве світло і високу вологість. Але перевага мандарину в тому, що при дотриманні всіх умов насіння проростає менш ніж через місяць.
Грунт готують з дерну, перегною, піску та глини. Також можна додати трохи торфу, якщо ґрунт кислий. Мандарин не любить такий ґрунт.
Вирощування фрукта можна розпочати у пластиковому стаканчику з-під кави чи сметани. З появою перших 4 справжніх листочків рослину пересаджують у горщик діаметром 10-15 см. Потім у міру зростання підшукують більш просторі ємності.
Періодично мандарин підгодовують азотними та калійно-фосфорними добривами. Дерев’яна зола, суперфосфат, сечовина, селітровий розчин (0,5%) – оптимальні варіанти добрива для мандарину.
Коли рослина досягне висоти 30-40 см, верхівку прищипують для створення бічних пагонів. Їх підрізають на висоті 4-5 листів. Крім того, стежать за санітарним станом деревця: прибирають слабкі, хворі та зламані пагони.