Запах у холодильнику з’являтися не повинен, але на практиці все виглядає інакше, і справа тут не в тому, що у продуктів минув термін придатності. Настав час відповісти на запитання, звідки береться запах і як з ним боротися. Усього можна нарахувати 5 причин, після чого у холодильнику з’явиться стійкий аромат.
Чому з’являється запах у холодильнику
- Цього не уникнути, якщо ви поставили в холодильник каструлю з капустою або квашеною капустою, не закривши при цьому кришку. Так само може почати «пахнути» цибулю, відкрита банка рибних консервів, сир та інші молочні продукти.
- Ще може забитися дренажний отвір. У цьому випадку пахнути починає волога, що накопичилася.
- Якщо зібралися вичистити трубку, то упорядкуйте і накопичувальну ємність, розташовану над компресором.
- Найнеприємніше – це пліснява. Вона може рости десь у молочній калюжі або на овочах, що гниють.
- Цілком очікувана поява запаху, якщо просто не витирати полиці, гумові ущільнювачі дверей та стінки холодильної камери.
Як боротися
Визначивши причину, починаємо усувати наслідки.
- Це можна зробити оцтовим розчином (1 літр теплої води на склянку оцту). Розчином обробляють внутрішні поверхні холодильної камери.
- Ще один варіант – змішати воду із содою: 2 столові ложки на 1 літр теплої води. Застосовується так само.
- Наступний варіант має на увазі використання лимонного соку. Можна просто розрізати лимон та протерти їм проблемні місця.
- Сода в сухому вигляді сама собою непогано поглинає запахи. Достатньо залишити на блюдце або в іншій ємності 100 г соди і повітря скоро стане свіжим.
- Кава – це радше ароматизатор. Але працює і як сорбент. Щоправда, є ризик, що відкрите молоко може почати пахнути кавою.
- Активоване вугілля – найнешкідливіший варіант. Не має ні запаху, ні іншого поганого впливу на продукти. Із завданням впорається за два дні.
- Старі газети – цей лайфхак хороший як захід профілактики. Їх можна залишити в контейнері, де зберігаються овочі або на відкритих полицях, але періодично матеріал потрібно міняти.