Звідки брати ароматичні саше та як використовувати їх удома? Відповідь на ці запитання здається очевидною. Утім, є нюанси, про які варто знати.
Звідки брати ароматичні саше
Найпростіший варіант ― зробити саше власноруч. Лляний мішечок (в такі часто запаковують свої вироби українські бренди якісного одягу) або бавовняний кисет на затяжці ― підійде невеличка торбинка з натуральних матеріалів. Достатньо покласти туди суху лаванду ― і найпростіше саше, яке можна зберігати поруч із білизною, готове.
Можна взяти сухі трави (звичайне сіно ― теж робочий варіант) і додати туди декілька крапель улюбленої ефірної олії. Тримати в полотняному мішечку й зберігати в шафі, комоді або на поличках із текстилем.
Для вітальні, їдальні та кухні добре спрацює такий варіант: скляна ємність без кришки, наповнена спеціями: гвоздика, палички кориці, зірочки бад’яну, зернятка кардамону. Якщо здається, що ароматна суміш пахне недосить інтенсивно, можна крапнути на неї ефірної олії. Звісно, використовувати потім для приготування глінтвейну чи випічки її не можна.
Придбання ароматичних саше
Їх можна купити в магазинах з товарами для дому, замовити онлайн або знайти в сувенірних крамницях.
Як використовувати ароматичні саше в побуті
Саше можна покласти в шафи, комоди чи шухляди у ванній ― тоді вони заповнюють маленький простір своїм м’яким ароматом.
Лавандові саше добре тримати поруч із одягом з вовни, кашеміру, хутра. Це не просто додасть виробам аромату свіжості та чистоти, а ще й відлякає міль.
Маленьке саше можна залишити в автомобілі для підтримання свіжості та приємного запаху.
Розмістіть ароматичні саше у ванній кімнаті для нейтралізації запахів і створення спокійної атмосфери.
Саше може служити прикрасою інтер’єру, елементом декору: розвісьте їх на дверних ручках або покладіть у декоративні миски.
У Франції і Британії, де системи опалення відрізняються від українських, у квартирах і будинках нерідко бувають протяги. Щоб захиститися від них, використовують спеціальні текстильні пристосування, схожі на вузькі довгі подушки, ― вони затуляють щілину під дверима. Такі речі можна зробити власноруч, додавши всередину трави або ефірні олії.
Практичні поради для використання ароматичних саше
Щоб аромат саше був довготривалим, можна час від часу крапати на нього кілька крапель ефірної олії. Важливо вибирати аромати, які вам подобаються, і враховувати, що деякі ефірні олії можуть впливати на настрій і самопочуття. Наприклад, лаванда сприяє розслабленню, а цитрусові тонізують.