Іноді буває складно зрозуміти, які продукти дійсно приносять користь організму, а які лише приклад хорошого маркетингу. Наприклад, ось 10 варіантів їжі та напоїв, які краще не купувати.
Шкідливі продукти, які виробники позиціонують як корисні, насправді дуже популярні. І вони, швидше за все, є у вас вдома: хоч деякі з них.
- Оливкова олія. Проблема в тому, що вона може виявитися не оливковою, а рослинною. Справа в тому, що виробники часто пресовані оливки розбавляють дешевшими оліями, що складаються з сої, арахісу, насіння соняшника. Всі ці дешеві олії можуть сприяти появі алергічної реакції.
- Васабі. Вчені з’ясували, що лише 5% васабі створюється з кореня японської евтреми, яка збирається в руслах річок. Справжня ж приправа має бути саме свіжоприготовленою. Пов’язано це з тим, що після натирання корінь втрачає смак протягом 15 хвилин. У громадському харчуванні використовується замінник цього продукту, що складається з гірчиці, хріну, зеленого харчового барвника.
- Бебі-морква. Насправді це лише залишки стандартної моркви, нарізані на дрібні шматочки. Деякі і справді вирощують міні-морквину, але такі сорти не можна знайти у звичайних продуктових.
- Бебі-кукурудза. Це просто качани, які зібрали рано, а не окремий сорт кукурудзи.
- Мед. Виробники сьогодні можуть легко продавати розведений мед. У дослідженні, опублікованому в Journal of Food Science, йдеться про те, що певні партії меду містять недорогі підсолоджувачі: наприклад, кукурудзяний сироп, що містить багато фруктози.
- Фруктовий сік. Нерідко для досягнення потрібного обсягу ягідні або фруктові соки розбавляють яблучним. Тому перед покупкою соку перевіряйте його склад.
- Шафран. Ця спеція вважається однією з найцінніших і найдорожчих. Тому на ринку зустрічається дуже багато її підробок. Наприклад, замість шафрану можуть продавати сафлору чи куркуму.
- Кава. Мелену каву часто виробники розбавляють. Це дозволяє знизити вартість підсумкового товару. Результати досліджень показують, що в кавовій суміші можуть міститися різні речовини і продукти: ячмінь, мелена смажена кукурудза, гілки, злаки, карамель, цикорій та ін. Найбезпечніше подрібнюватиме кавові зерна вдома самостійно.
- Крабові палички. Від краба у них насправді нічого немає. Робляться вони із суміші різних наповнювачів, у тому числі рибного фаршу, пшениці, яєць. Тому й коштують вони так дешево.
- Зелені перці. Деякі з них – це недоспілі червоні перці.