Business Insider зібрав 11 порад від дослідників та мільйонерів про те, як досягти семизначних цифр на рахунку до 30 років. Автори впевнені, що їхні рекомендації будуть корисними для фінансового благополуччя будь-якої людини.
- Сфокусуйтеся на заробітку
«Мій дохід становив $3 тис. на місяць, а через 9 років – $20 тис. на місяць. Почніть стежити за грошима, це змусить вас контролювати дохід та бачити можливості», — каже підприємець, автор книжкових бестселерів про бізнес та мільйонер Грант Кардон.
- Розвивайте кілька потоків надходження доходів
Автор Томас Корлі протягом 5 років досліджував звички багатих людей своєї книги Rich Habits. Він виявив, що багато мільйонерів мають відразу кілька потоків надходження доходів, зазначає Business Insider.
За даними Корлі, 65% опитаних мали три потоки, 45% — чотири потоки, а 29% — п’ять і більше. Ці доходи можуть надходити від оренди нерухомості, інвестицій на фондовому ринку та часткового володіння додатковим бізнесом.
- Не заощаджуйте заради того, щоб заощадити. Інвестуйте накопичені гроші
«Єдина причина економії – це подальше інвестування. Покладіть гроші на захищені, священні, недоторкані рахунки. Ніколи не використовуйте ці кошти ні для чого, навіть у екстрених випадках», — радить Кардон.

Один із найбільших у світі інвесторів Уоррен Баффет рекомендує покласти 10% накопичень у державні короткострокові облігації та 90% — до «дуже дешевого» індексного фонду S&P 500. Головне — зробити процес відкладання грошей автоматичним.
- Будьте дисциплінованими та рішучими
«Мільярдери, з якими я розмовляв, — найдисциплінованіші люди, яких я коли-небудь зустрічав. Вони ставлять високі стандарти для себе та оточуючих», — зізнається експерт у галузі психології підприємництва Рафаель Бадзіаг. Для книги The Billion Dollar Secret Бадзіаг взяв інтерв’ю у 21 мільярдера.
Інша якість багатих людей — рішучість, пише в книзі «Думай і багаті» 1937 журналіст, творець жанру self-help Наполеон Хілл. Письменник вивчив звички та спосіб життя 500 мільйонерів.
- Не поспішайте купувати дорогі речі напоказ
«Я не купував люксовий годинник і машини, поки мій бізнес та інвестиції не почали приносити достатньо грошей, щоб я відчував себе стабільно та безпечно. Довгий час я водив Toyota Camry, хоч уже був мільйонером. Нехай вас знають за підходом до роботи та принципами, а не за брязкальцями, які купуєте», — міркує Кардон.

- Почніть інакше думати про гроші
«У той час як маси вважають, що стати багатими поза їхнім контролем, багаті люди знають, що заробляти гроші — це справжня внутрішня робота. Багатство починається з того, як ви думаєте та у що ви вірите», — пояснює мільйонер Стів Зібольд.
- Інвестуйте в себе
Наприклад, Уоррен Баффет присвячує читанню 80% робочого дня, а кожен опитаний Бадзіаг мільярдер щодня займається спортом.
- Відмовтеся від стабільної зарплати
«Справа не в тому, що не існує виконавців світового рівня, але для більшості це найповільніший шлях до процвітання, що просувається як найбезпечніший. Великі знають, що самозайнятість — найшвидший шлях багатства. Маси майже гарантують собі фінансову посередність, залишаючись на роботі зі скромною зарплатою та щорічним підвищенням», — вважає Зібольд.

- Ставте цілі та візуалізуйте досягнення
«Причина номер один, через яку більшість людей не отримують чого хочуть, — вони не знають, чого хочуть. Багатим людям зрозуміло, що вони хочуть багатства», — каже мільйонер Томас Харв Екер. Недостатньо мріяти про гроші, потрібно поставити чітку мету та мати конкретний план її досягнення.
- Почніть спілкуватися з людьми, якими захоплюєтеся
«У більшості випадків ваш капітал відбиває рівень ваших найближчих друзів. Взаємодія з успішнішими людьми може розширити мислення і катапультувати дохід. Мільйонери думають про гроші не так, як середній клас, і завдяки спілкуванню з ними багато чого можна отримати», — упевнений Зібольд.
- Прагніть $10 млн, а не $1 млн
«Найбільшою моєю фінансовою помилкою було недостатньо масштабне мислення. Я закликаю вас ставити за мету понад $1 млн. На цій планеті немає нестачі в грошах, є лише нестача людей, які думають широко», — стверджує Кардон.