Кожен кулінар мріє навчитися готувати картопляне пюре так, щоб воно завжди виходило м’яким, ніжним та мало апетитний зовнішній вигляд. На жаль, насправді гарнір нерідко набуває неприємного кольору і не найвдалішої консистенції.
Багато гурманів вважають, що справа у інгредієнтах. Проте є сенс проаналізувати дії під час приготування пюре. Не виключено, що людина припускається однієї (або відразу кількох) з нижчеперелічених помилок. Тоді не треба дивуватися з того, що страва виходить не зовсім такою, якою хочеться.
Переварювання картоплі
Основний інгредієнт пюре не повинен перебувати у киплячій воді надто довго. Якщо порушити це правило, то овоч перетворить страву на неапетитну рідку масу. Таким чином, переварювати картоплю не можна. При цьому потрібно досягти того, щоб інгредієнт дійшов до повної готовності. Вогкі картопляні частинки зіпсують пюре.
Відмова від осушення картоплі
Після завершення варіння овочів потрібно не тільки злити воду, але й видалити залишки вологи. Робиться це просто – шляхом повернення картоплі в каструлю та продовження розігріву інгредієнта. Якщо цього не зробити, то гарнір не вийде ніжним, повітряним та приємним на вигляд.
Використання зайвих пристроїв
Багато кулінарів хочуть заощадити час, тому подрібнюють зварену картоплю за допомогою блендера або інших приладів. Робити це не потрібно. Оброблений таким способом овоч перетворюється на клейку масу, з якої складно приготувати смачне пюре. Таким чином, потрібно обмежитися застосуванням картоплем’ялки.
Додавання «неправильного» молока
Молоко, яке поєднується з картопляною масою, в жодному разі не повинно бути холодним, інакше вийде сірий і неапетитний гарнір. Молочний напій потрібно заздалегідь дістати з холодильника або підігріти трохи на плиті. При дотриманні цієї рекомендації пюре набуде гарного кольору та цікавішого смаку.
Поспіх при додаванні молока
Напій треба додавати в роздавлену картоплю поступово. А от якщо влити в каструлю відразу весь молочний інгредієнт, то пюре навряд чи вийде досить ніжним та повітряним.