Часто на квашених огірках з’являється білий наліт, що викликає у людей занепокоєння. Що це таке? Чи безпечний цей наліт для здоров’я? Чи можна вживати такі огірки?
У цій статті розглянуто причини появи білого нальоту на квашених огірках, а також розглянуто, чи він становить якусь небезпеку.
Основна причина появи білого нальоту: молочнокислі бактерії
Молочнокислі бактерії – мікроорганізми, завдяки яким відбувається сквашування. Їх багато в навколишньому середовищі та на поверхні продуктів, тому вони швидко заселяють будь-яке придатне для їхнього розвитку середовище.
У процесі життєдіяльності вони переробляють цукри в кислоту, паралельно виділяючи вуглекислий газ. Це і є процес квашення (бродіння). Коли цукри перероблені, а концентрація кислоти досягла певної позначки, бактерії гинуть, утворюючи цей білий наліт. Це ознака того, що активне бродіння припиняється.
Білий наліт не становить жодної загрози.
Скоріше це ознака того, що все пройшло ідеально. Його можна змити і вживати огірки в їжу або закатати, закип’ятивши розсіл і заливши вміст банки. За такого методу заготівлі не додається ні оцет, ні цукор.
Причина другорядна та рідкісна: сторонні мікроорганізми
Іноді сквашування йде не за планом, тоді замість молочнокислих бактерій в огірки заселяються дріжджі чи гнильні мікроорганізми. Вони можуть утворювати білий наліт чи білу плівку на огірках.
Як відрізнити? Якщо огірки добре пахнуть, “правильно” виглядають і мають смак квашених, отже, все гаразд. Якщо вони м’які, слизькі, неприємно пахнуть, набули дивного кольору і взагалі виглядають підозріло, краще викинути їх і поставити для сквашування нову партію.
Як запобігти появі “поганого” білого нальоту на квашених огірках
1. Використання правильної кількості солі.
Для того, щоб запобігти росту дріжджів та небажаних мікроорганізмів, необхідно використовувати правильну кількість солі. Зазвичай використовують 1-2 столові ложки солі на 1 літр води. Якщо огірки у вас псуються, спробуйте змінити рецепт.
2. Підготовка.
Перед засолюванням огірки необхідно добре промити та очистити від бруду та пилу. Особливу увагу приділяйте маленьким огіркам з великою кількістю пухирців, тому що їх складно відмити.
3. Дотримуйтесь температурного режиму.
Допустима температура для нормальної життєдіяльності молочнокислих бактерій -23-27 градусів.
Не варто боятися білого нальоту, оскільки він є ознакою повноцінного сквашування. Однак, якщо огірки виглядають неїстівними, слід довіритися та викинути невдалу партію.