Через божевільний ритм життя нам іноді доводиться наводити лад у домі вже після заходу сонця. Але навіть сьогодні у світі, де люди вважають за краще мислити раціонально, залишається віра в прикмети з приводу побутового устрою, зокрема вечірнього прибирання. Розбираємось, чому прання перед сном може спричинити лихо і негативно вплинути на ваше життя.
Звичайно, сьогодні нам не страшні жодні забобони, тому що сучасні технології дозволяють прати речі у будь-який час доби: пральні машинки практично безшумні, і до того ж мають вбудовану функцію сушіння речей, але так було не завжди.
Повернемося до витоків
У давнину, наприклад, прати проти ночі було категорично заборонено, оскільки темний час доби вважався небезпечним. Справа в тому, що сутінки – це перехідний момент дня, коли злі духи та нечиста сила входять у людський світ.
Наші пращури вірили в те, що білизна, висушена під місячним світлом, притягувала негативну енергетику, невдачу та хвороби, а тканина, що ввібрала сонячне світло, зцілювала свого власника.
При цьому прання рано-вранці також вважалося небезпечним: нібито той, хто прав речі на світанку, змивав з себе удачу. Найкращим часом для цього процесу була середина дня.
Увімкнемо логіку
Є й раціональні причини, через які прати речі на ніч не варто.
- По-перше, у темний час доби речі об’єктивно сушаться гірше, ніж при денному світлі, так, сорочка, яку ви планували вдягнути на важливу зустріч, просто не встигне висохнути до ранку.
- По-друге, ви можете заснути/забути і залишити одяг до ранку в пральній машині, а вологі речі не повинні лежати в барабані більше 5 хвилин, тому що відразу після прання там починають утворюватися шкідливі бактерії та неприємний запах, що може не тільки зіпсувати якість одягу, а й спровокувати поломку пральної машини.
- По-третє, якщо ваша машинка сильно шумить при віджимі, а стіни квартири тонкі, то прання після 10 години вечора може призвести до сварки з сусідами, а ці проблеми вам ні до чого.