Багато сучасних господинь прагнуть готувати їжу на кілька днів вперед. Це значно заощадить цінний час, адже стояти біля плити щодня не доведеться. Однак неправильно розігріті страви втрачають свої смакові якості. Крім цього, вони можуть завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю.
Недостатнє нагрівання
У деяких випадках чекати, доки розігріта їжа охолоне, немає часу. Саме тому люди ставлять таймер мікрохвильової печі на кілька хвилин. Це помилка, оскільки за умов такого температурного режиму не гинуть шкідливі мікроорганізми. Потрібно нагрівати страви до температури +73 градуси.
Пам’ятайте про те, що їжа повинна бути гарячою. Саме тому кулінарний шедевр розігрівають, доки від нього не йтиме пара. Подавайте страву на стіл відразу ж, оскільки м’ясо, забуте навіть на годину, може спричинити серйозне харчове отруєння.
Розігрів кілька разів поспіль
Їжу, що залишилася, можна гріти всього один раз. Якщо ще раз розігріти їжу, то є значний ризик того, що вона не перетравиться в шлунку. Поживна цінність знижується, смакові якості страждають.
Якщо ви знаєте точно, що не подужаєте всю порцію плову, що залишилася, не варто викладати його в ємність повністю. Кладіть у тарілку тільки ту кількість страви, яку ви доїсте за один раз.
Підігрів їжі одним способом
Відмінно, якщо вдома є універсальна мікрохвильова піч. У ній можна буде підігріти будь-який кулінарний шедевр. Але що робити, якщо у вас немає такого обладнання? Грійте рідкі страви на плиті, а інші продукти відправляйте в духову піч (курку, картоплю тощо).
Головне, щоб ви прогріли духовку до 170 градусів, оскільки вона повільно нагрівається. Бактерії у страві скористаються моментом та почнуть активно розмножуватися.
Тривале охолодження готового кулінарного шедевру
Коли процес приготування страви закінчився, залиште його під кришкою на дві години. Коли каструля охолоне, кладіть кулінарний шедевр в холодильник.
А якщо ні, то в ємності почнуть розмножуватися шкідливі мікроорганізми. Занадто великі каструлі нерідко не залазять на полицю холодильної камери. У цій ситуації розділіть страву по контейнерах, що герметично закриваються, адже так вона охолоне набагато швидше.
Розігрів великих шматків
У цій ситуації важливо орієнтуватися питання часу. Якщо ви можете виділити двадцять хвилин, можете гріти в духовці досить великі шматочки м’яса. Прийдеться почекати, адже продукт повільно досягатиме необхідного температурного режиму. Але набагато краще нарізати інгредієнт невеликими шматочками. Завдяки цьому вони швидко та рівномірно розігріваються.
Розігрів м’яса з гарніром у єдиній ємності
У духовій печі або на сковорідці можна гріти тільки ті страви, які мають однаковий рівень щільності. Великий шматок свинини нагріватиметься довше, ніж овочі. В результаті зелень втратить усі цінні мікроелементи зі свого складу, перетвориться на кашоподібну масу. Гріти вечерю необхідно за кілька окремих етапів. Відправте на сковороду м’ясо, а вже потім викладіть гарнір.
Нерівномірний розподіл страви
Не варто викладати макарони або кашу гіркою на тарілку. Їжа не зможе прогрітися рівномірно, буде холодною зверху та гарячою знизу. Викладати страву на тарілку необхідно рівним шаром, слідкуйте за тим, щоб по всій поверхні вона мала однакову товщину. Тільки після цього можна відправляти кулінарний шедевр у мікрохвильову піч.
Підігрів без використання води
Страва пересихає під впливом високого температурного режиму. Вона стає не такою соковитим, а також м’якою. Уникнути проблеми можна, додавши в кулінарний шедевр трохи води або будь-якого бульйону. Також ви можете кинути кубик льоду в кашу перед її розігрівом. Завдяки цьому зерна не втратять цінну вологу.