Вміти прощати образи – це не просто велике мистецтво та якість сильної людини. Виявляється, вміння прощати, як і просити вибачення, – це навичка, яка якісно змінює життя людини. Тому прощати необхідно не лише з ввічливості чи зізнання власних недоліків.
Чому це важливо
Людина, якій не вдалося вибачити кривдника або в якої не вибачилися, житиме з образою всередині. Психологи кажуть, що така виразка роз’їдає зсередини і завдає серйозної шкоди психіці. Найгірше, що прихована образа має можливість у перспективі вирватися назовні у вигляді емоційного зриву.
А ще образи – це ознака прояву егоїзму. Така людина нерідко розриває зв’язки із суспільством, починає недомовляти, потім обманювати, не довіряти. У результаті образа стає причиною розвитку депресії та інших розладів.
Якщо розглянути цю проблему уважніше, то виявляється, що накопичення образ схоже на захворювання, вважають фахівці. Вразливі люди чекають, що інші хочуть принизити їх, нагрубити їм чи завдати болю. Але недалека та година, коли дільничний лікар запідозрить параною чи інші порушення.
Фахівці радять таким людям звикнути до думки, що далеко не всі дії оточуючих спрямовані на те, щоб заподіяти іншим страждання. Можливо, що за образою залишилася непоміченою справедлива критика чи важливе зауваження.